PKO BP sponsorem festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

PKO BP sponsorem festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

author
Aneta Jankowska
25 września 2018
29 września startuje Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci 2018 w Gdyni. Tegoroczna edycja Festiwalu jest wyjątkowa, bo wydarzenie organizowane jest już po raz dziesiąty. Sponsorem głównym Festiwalu NNW jest PKO Bank Polski.


 

Festiwal NNW

Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci to cztery dni pokazów filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży radiowych oraz dyskusji i paneli rozmów o książkach historycznych. Dodatkowo w trakcie Festiwalu przewidziano wystawy tematyczne, jak np.: historyczne samochody cywilne i wojskowe, modele replik samolotów Polskich Sił Zbrojnych; instalacje artystyczne oraz widowiska muzyczne. Co roku Festiwal odwiedzają przedstawiciele różnych pokoleń oraz goście z zagranicy. 

Organizatorzy zapewniają, że Festiwal NNW wyróżnia przede wszystkim to, że w czasie jego trwania można zobaczyć, posłuchać i dotknąć historii.

Tegoroczna edycja rusza już 29 września i potrwa do 2 października. Na ostatni dzień wydarzenia zaplanowano uroczystości pogrzebowe admirała Unruga – wielkiego patrioty i dowódcy polskiej Floty.

Na stronie wydarzenia czytamy, że w tym roku Festiwalowi NNW towarzyszą dwie myśli przewodnie:

Armia Wyklęta, czyli Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie oraz Fenomen Ruchu Solidarności.

Dodatkową atrakcją Festiwalu NNW 2018 będą uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Mowa tu o specjalnym pokazie grup rekonstrukcyjnych, które zaprezentują historię polskiego oręża czy występach zespołów z Polski, Norwegii i USA.

Źródło: http://festiwalnnw.pl/festiwal-2018/program/

Dyrektor Festiwalu, Arkadiusz Gołębiewski, tłumaczy, że od początku Festiwalu przyświecała chęć stworzenia przestrzeni, w której spotkać się mogą świadkowie naszej historii najnowszej, twórcy obrazów filmowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 oraz widzowie poszukujący filmów o tej tematyce, chcący pogłębić znajomość czasów i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie.

Przez 10 lat działalności Festiwal NNW rozrósł się do czterodniowego wydarzenia wypełnionego pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, ciekawymi dyskusjami panelowymi o sprawach branżowych, jak również z perspektywy biznesu czy geopolityki, rozmowami o książkach historycznych – podkreśla dyrektor.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia: http://festiwalnnw.pl/festiwal-2018/program/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Stargard
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
14 listopada 2017

Kredyt samochodowy Stargard

thumbnail
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 lipca 2021

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek olimpijski

mBank placówki w Tarnowskich Górach
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

mBank placówki w Tarnowskich Górach

ING Bank Śląski w Nysie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Nysie

Podgląd kont z innego banku w Moim ING
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 października 2019

Podgląd kont z innego banku w Moim ING

Porównaj