Nastąpiły zmiany w zarządzie Idea Banku. Pełniąca do tej pory funkcję członka zarządu Magdalena Skwarzec, została powołana na stanowisko wiceprezesa zarządu. Jednocześnie Rada Nadzorcza instytucji odwołała ze stanowiska członka zarządu Dariusza Makosza.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 27.06.2018
Udostępnij:

Powodem rozwiązania współpracy była utrata zaufania instytucji do członka zarządu. Z osobnego komunikatu dowiedzieć się można, że bank rozwiązał współpracę z Anetą Skrodzką-Książek. Pełniąca funkcję członka zarządu sama zrezygnowała ze stanowiska.

W zarządzie Idea Banku, Dariusz Makosz pełnił funkcję członka zarządu od 2013 roku. Przed pełnieniem tego stanowiska, Makosz wdrażał rozwiązania produktowe oraz zajmował się siecią sprzedaży w Getin Noble Banku.

Problemy Idea Banku

Serwis money.pl podaje, że Idea Bank ma coraz poważniejsze kłopoty finansowe. Ponadto problemem jest także niekorzystna dla instytucji sytuacja dotycząca Getback, której właścicielem był niegdyś aktualny przewodniczący Rady Nadzorczej Idea Banku – Leszek Czarnecki. Postać od dawna kojarzona jest z problemami finansowymi. W 2017 roku, kiedy zaogniać zaczęła się sprawa kredytów frankowych, Getin Noble Bank, należący do Czarneckiego, wymagał dofinansowania w wysokości 1 000 000 000 złotych.


 

Idea Bank

Instytucja zadebiutowała na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w 2015 roku. Bank powstał w GMAC Banku, który został przejęty przez Geting Holding. Pierwsze kroki stawiał jedynie online, natomiast jego pierwsze fizyczne oddziały zostały otwarte w 2011 roku, szczególnie w większych miastach w naszym kraju.


 

Komentarze (0)

ludzie !!! leszek czarnecki nie jest prezesem tylko udziałowcem :))))) jak się pisze, to trzeba mieć choć odrobinę pojęcia o czym ! obciach jak ch..;)