Zmiany w zarządzie Idea Banku

Zmiany w zarządzie Idea Banku

author
27 czerwca 2018
Nastąpiły zmiany w zarządzie Idea Banku. Pełniąca do tej pory funkcję członka zarządu Magdalena Skwarzec, została powołana na stanowisko wiceprezesa zarządu. Jednocześnie Rada Nadzorcza instytucji odwołała ze stanowiska członka zarządu Dariusza Makosza.

Powodem rozwiązania współpracy była utrata zaufania instytucji do członka zarządu. Z osobnego komunikatu dowiedzieć się można, że bank rozwiązał współpracę z Anetą Skrodzką-Książek. Pełniąca funkcję członka zarządu sama zrezygnowała ze stanowiska.

W zarządzie Idea Banku, Dariusz Makosz pełnił funkcję członka zarządu od 2013 roku. Przed pełnieniem tego stanowiska, Makosz wdrażał rozwiązania produktowe oraz zajmował się siecią sprzedaży w Getin Noble Banku.

Problemy Idea Banku

Serwis money.pl podaje, że Idea Bank ma coraz poważniejsze kłopoty finansowe. Ponadto problemem jest także niekorzystna dla instytucji sytuacja dotycząca Getback, której właścicielem był niegdyś aktualny przewodniczący Rady Nadzorczej Idea Banku – Leszek Czarnecki. Postać od dawna kojarzona jest z problemami finansowymi. W 2017 roku, kiedy zaogniać zaczęła się sprawa kredytów frankowych, Getin Noble Bank, należący do Czarneckiego, wymagał dofinansowania w wysokości 1 000 000 000 złotych.


 

Idea Bank

Instytucja zadebiutowała na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w 2015 roku. Bank powstał w GMAC Banku, który został przejęty przez Geting Holding. Pierwsze kroki stawiał jedynie online, natomiast jego pierwsze fizyczne oddziały zostały otwarte w 2011 roku, szczególnie w większych miastach w naszym kraju.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

leszek
leszek
2018-06-27 13:27:28

ludzie !!! leszek czarnecki nie jest prezesem tylko udziałowcem :))))) jak się pisze, to trzeba mieć choć odrobinę pojęcia o czym ! obciach jak ch..;)

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Zawierciu
Oddziały
author
22 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Zawierciu

Nobel 2018 w dziedzinie ekonomii przyznany
Blog
author
08 października 2018

Nobel 2018 w dziedzinie ekonomii przyznany

Coraz więcej cyberataków na firmy
Bez kategorii
author
27 czerwca 2019

Coraz więcej cyberataków na firmy

PKO BP w Lędzinach
Oddziały
author
15 sierpnia 2019

PKO BP w Lędzinach

Credit Agricole w Opocznie
Oddziały
author
22 lipca 2019

Credit Agricole w Opocznie