16 czerwca bieżącego roku wystartuje szósta edycja Nocnego Półmaratonu PKO. Tegoroczne zmagania zawodników odbędą się we Wrocławiu. Start zaplanowany jest na godzinę 22:00, a mimo tego chętnych na wzięcie udziału nie brakuje.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 08.06.2018
Udostępnij:

Uczestnicy poznali już trasę, wygląd nagród w postaci medali oraz stroje, które będą mieli na sobie podczas półmaratonu. Długość trasy w tegorocznym konkursie wynosi ponad 21 kilometrów. Całe wydarzenie odbędzie się w stylistyce disco lat 70,80 i 90 ubiegłego wieku.


źródło grafiki: media PKO BP

Trasa półmaratonu

Tegoroczna trasa pokrywa się z tą, która ustalona została w zeszłym roku. Zawodnicy bieg rozpoczną od bramy głównej Stadionu Olimpijskiego w kierunku południowym przez ulice Małachowskiego, Ślężną, aleję Wiśniową. Następnie skierują się w kierunku północnym ulicami Powstańców Śląskich, Piłsudskiego, Podwalem, Ruską i Grodzką. Następnie przebiegną przez most Piaskowy i Młyński, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, wbiegną na most Pokoju, skąd skierują się na ulice Purkyniego, Frycza-Modrzewskiego, Kraińskiego, Świętej Katarzyny i Oławską. Kolejnym etapem będzie most Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego, ulica Norwida, a następnie powrót mostem Szczytnickim i aleją Różyckiego. Koniec trasy będzie miał miejsce wewnątrz wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego.


źródło grafiki: http://pol.wroclawmaraton.pl/pl/strona/6
 

Nagrody
 

Na każdego z uczestników, który przekroczy linię mety nocnego półmaratonu, będzie czekał medal. Krasnal w tanecznej pozie, „ubrany” w dzwony jaskrawozielonego koloru, z „afrobrodą” – wszystko w stylu disco. W tym roku kontynuowana będzie tradycja z lat poprzednich. Nagrodą za ukończenie pełnego maratonu będzie bowiem medal upamiętniający setną rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkową nagrodą będzie biało-czerwona koszulka z rysunkami wrocławskich zabytków.


 

Uczestnicy
 

Z każdym rokiem liczba chętnych uczestników rośnie. W tegorocznej edycji 12 000 dostępnych miejsc zapełniło się w 15 dni. Oznacza to, że do konkursu rejestrowało się 800 biegaczy dziennie, a to dwa razy większa aktywność niż ta, która zaobserwowana została w roku ubiegłym. W szóstej edycji PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu udział wezmą obywatele trzydziestu sześciu różnych krajów.

Zmiany w ruchu drogowym

Należy pamiętać, że podczas trwania maratonu na pewno wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. 

Wszelkie zmiany zaczną obowiązywać 16 czerwca bieżącego roku od godziny 21:00 do 17 czerwca bieżącego roku do godziny 02:30. Uczestnicy ruchu drogowego i komunikacji mogą spodziewać się:
 

  • czasowego wyłączenia lub ograniczenia ruchu na poszczególnych odcinkach dróg na trasie półmaratonu,

  • zmiany rozkładów jazdy i tras wybranych linii komunikacyjnych,

  • trasa poprzeczna do maratonu zostanie wykluczona z ruchu,

  • uruchomione zostaną także strefy zakazu zatrzymywania się na trasie półmaratonu.

O zmianach będą informowały tablice i znaki informacyjne. Dodatkowo o utrudnieniach informowały będą media.


 

Komentarze