BNP Paribas liderem XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm

BNP Paribas liderem XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm

author
Patryk Byczek
05 czerwca 2020

W bieżącym roku odbyła się czternasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm, w którym BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w kategorii: bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.

Warto wspomnieć, że BNP Paribas po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Zdobycie, po raz drugi z rzędu, pozycji lidera w Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest dla nas szczególnie ważne, bowiem kwestie prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli uwzględniający etyczne, społeczne i środowiskowe aspekty, ma ogromne znaczenie dla przyszłości nas wszystkich. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim pracowników banku, którzy w swojej codziennej pracy przekładają Strategię CSR i Zrównoważonego Rozwoju na konkretne projekty i działania wzmacniające odpowiedzialność naszej instytucji. Mam nadzieję, że z każdym rokiem grono uczestników i liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm będzie się powiększało, dając świadectwo odpowiedzialności sektora biznesowego wobec troski o bezpieczną i zrównoważoną przyszłość.

– mówiła cytowana w komunikacie Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas.

Czym jest Ranking Odpowiedzialnych Firm?

Ranking Odpowiedzialnych Firm jest wyłącznym zestawieniem firm, które działają w Polsce i są oceniane pod względem zarówno zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR), jak i zrównoważonym rozwojem. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest oficjalnym partnerem Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020.

Partnerem merytorycznym tegorocznego wydarzenia, który był odpowiedzialny za przegląd odpowiedzi jest Deloitte Polska, natomiast SMART CSR-Concret Consulting jest partnerem technologicznymPartnerem medialnym akcji jest Dziennik Gazeta Prawna.

Ranking Odpowiedzialnych Firm pozwala na porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a dodatkowo jest również bardzo ważnym instrumentem, który pozwala na porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Warto także wiedzieć, że w ramach konferencji „Pozytywny biznes w Polsce. Pasja, innowacje odpowiedzialność” została ogłoszona następna edycja Raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna 2020”, którego po raz drugi Bank BNP Paribas został partnerem. Podczas konferencji podsumowano również pierwszą edycję innowacyjnego projektu Climate Leadership powered by UN Environment, do którego BNP Paribas dołączył. Misją Uczestników projektu było wypracowanie zmian odnośnie do procesów i produktów, które są niezbędne w warunkach kryzysu klimatycznego.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/522179/bank-bnp-paribas-po-raz-drugi-liderem-xiv-rankingu-odpowiedzialnych-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ZUS oddział w Nowym Sączu
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 września 2019

ZUS oddział w Nowym Sączu

Bank Spółdzielczy w Żywcu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 września 2019

Bank Spółdzielczy w Żywcu sesje przychodzące i wychodzące

Spotkanie w BNP Paribas umówisz przez Booksy
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 maja 2020

Spotkanie w BNP Paribas umówisz przez Booksy

Komornik Sądowy Agnieszka Powichrowska
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
13 października 2015

Komornik Sądowy Agnieszka Powichrowska

Santander Bank Polska w Brzegu
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Brzegu

KredytOK w Dąbrowie Górniczej
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
28 stycznia 2017

KredytOK w Dąbrowie Górniczej

Porównaj