Trade XI wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) na listę ostrzeżeń publicznych. To już kolejna platforma foreksowa Black Parrot, która znalazła się w czarnym zestawieniu. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 12.06.2018
Udostępnij:

Uwaga na Trade XI

KNF wpisała niedawno na listę ostrzeżeń serwis Trade XI, który prowadzi Black Parrot Limited. Właścicielom platformy inwestycyjnej zarzuca się między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Black Parrot Limited jest podejrzana o popełnienie przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli o prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia Komisji.

Źródło: www.knf.gov.pl

Spółka ponownie znalazła się na liście KNF – Black Parrot Limited jest właścicielką marki Vortex Assets, która już od prawie roku widnieje na liście ostrzeżeń publicznych Komisji.

Źródło: www.knf.gov.pl

Lista KNF

Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi specjalną listę ostrzeżeń, na którą trafiają wszystkie podmioty podejrzane o popełnienie przestępstwa. W razie wątpliwości co do konkretnej firmy czy spółki, warto wcześniej sprawdzić, czy nie widnieje ona na liście Komisji, aby później nie spotkać się z dodatkowymi problemami.

Komentarze