Pracownicy Lidla dostaną podwyżki. Władze sieci poinformowały, że od marca bieżącego roku wynagrodzenia pracowników wzrosną o 9,3%, względem pensji z roku zeszłego. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zatrudnionych w sklepach sieci Lidl.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 22.02.2018
Udostępnij:

Wszystko wskazuje na to, że wynagrodzenie niektórych pracowników osiągnie poziom nawet czterech tysięcy pięćdziesięciu złotych brutto. Różnice między wypłatami zależą od kosztów związanych z życiem, a także od miejsca, w którym położony jest sklep.

Równość LidlaWładze sieci sklepów podkreślają, że wynagrodzenia zależą od zajmowanego stanowiska, a nie od płaci. Każda osoba – nieważne, czy kobieta, czy mężczyzna – zajmująca to samo stanowiskoma równą wysokość pensji. Dodatkowo, Lidl premiuje swoich pracowników bardzo różnymi udogodnieniami, jak np. wyprawki dla uczniówbezpłatna opieka medycznapaczkiświąteczne, czy bony okolicznościowe.Na chwilę obecną w Polsce funkcjonuje na codzień aż 600 sklepów sieci Lidl, podczas gdy na całym świecie istnieje ich ponad 10 000.

Aktualnie wszystkie sklepy Lidl w Polsce zatrudniają 15 000 pracowników na różnych stanowiskach. Sytuacja sklepu ciągle się rozwija. Wraz z otwieraniem nowych placówek zatrudniane są nowe osoby, w związku z czym wynagrodzenia są regularnie podnoszone.

Wynagrodzenia pracowników

Świeżo zatrudniony pracownik w sieci sklepów Lidl może liczyć na wynagrodzenie rzędu od 2800 złotych brutto do 3550 złotych brutto. Temu samemu pracownikowi, po dwunastu miesiącach pracy wynagrodzenie wzrośnie. Będzie on zarabiał od 2950 złotych brutto do 3750 złotych brutto. Po dwudziestu czterech miesiącach pracy pensja wyniesie od 3150 złotych brutto do 4050 złotych brutto. Wszystkie stawi mają obowiązywać od początku marca.

Komentarze