zadluzenia.com
zamknij

Podwyżki opłat w Alior Banku

Alior Bank poinformował o zmianach w cenniku i regulaminie usług. W górę pójdą wypłaty z bankomatów i opłaty warunkowe za konkretne konta i karty. Bank zapowiada wycofanie z oferty karty NFC. 

 


Zmienione regulaminy oraz nowy cennik wejdą w życie 27 marca. Najbardziej istotne zmiany dotyczą opłat za korzystanie z bankomatów. Zostanie wprowadzona opłata 5 zł za korzystanie z bankomatów sieci Planet Cash dla posiadaczy Konta Rachunki Bez Opłat i Konta Internetowego. Natomiast w Kontach Rozsądnych i Korzystnych, jak i byłych rachunkach Meritum Banku opłata wzrośnie z 3 do 5 zł. Za korzystanie z bankomatów innych sieci również zapłacimy 5 zł.

 

Dodatkowe 2 zł (z 4 do 6 zł) zapłacimy za kartę do Konta Internetowego. Jednak warunek zwalniający nie zmieni się. Nadal prowizja nie zostanie naniesiona, o ile klient wykona transakcje w wysokości 100 zł. Opłata za prowadzenie Konta Rachunki Bez Opłat i Konta Rachunki Bez Opłat Plus wzrośnie z 6 do 8 zł. 

Dla wszystkich kont zaistnieje nowa prowizja, czyli 2% za przewalutowanie transakcji zagranicznej za pomocą karty Visa. 

 

Niższy cashback w Koncie Rozsądnym

 

Z oferty zostaną wycofane karty zbliżeniowe NFC. Ich obsługa potrwa jeszcze do maja tego roku. Stanie się tak z powodu planów wprowadzenia kart HCE.  Z 3% do 1,5% zostanie obniżony cashback, który jest wypłacany w ramach Konta Rozsądnego (kwota maksymalna miesięcznej i rocznej wysokości zwrotu pozostanie taka sama, czyli 50 i 400 zł).

 

Nowości i obniżki cen 

 

Zmiany obejmą również obniżki cen. Zostanie wycofana opłata za windykację terenową, za wysłanie pisma listem zwykłym oraz obniży się opłata za listy polecone. Tu nastąpi spora zmiana, bo zamiast 20 zł list polecony będzie kosztował 4,20 zł. Natomiast list ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru wyniesie 6,20 zł, a nie 25 zł. 

 

Opłata za porozumienia i aneksy do umów kredytowych spadnie ze 100 zł do 50 zł.

 

W ofercie pojawią się nowości. Alior chce wprowadzić kartę debetową World Elite Debit MasterCard, którą dostaniemy przy Koncie Elitarnym. Ten rachunek pojawi się w miejsce Konta Private Banking. Konto Korzystne to kolejna nowość, która pojawi się po fuzji operacyjnej 27 marca z Bankiem BPH.  

 

O zmianach kont po fuzji pisaliśmy we wcześniejszym artykule: https://www.zadluzenia.com/artykul/zmiana-numerow-kont-w-bph/

 

Razem ze zmianą rachunków przekształcą się też warunki cenowe. Użytkownicy Konta Dopasowanego płacą za kartę 3 zł na miesiąc (poniżej 4 transakcji). Po zmianie w Konto Osobiste pojawi się opłata warunkowa za prowadzenie ROR - 8zł i sztywna opłata za kartę - 6zł.  

 

Aktualnie, między innymi posiadacze konta Lubię to! mają darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, jednak po zmianie w Konto Internetowe, bez dodatkowych opłat będzie można korzystać jedynie z bankomatów własnych i sieci Euronet. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY