zadluzenia.com
zamknij

Zmiana numerów kont w BPH

Klienci Banku BPH pod koniec marca ostatecznie trafią do Alior Banku. Czekają ich między innymi zmiany numerów rachunków, inne nazwy kont czy nowy system bankowości internetowej i mobilnej. Sprawdźmy, o jakich przekształceniach mowa.  

 

Konsolidacja operacyjna Banku BPH i Alior Banku nastąpi 27 marca 2017 roku. Aktualnie do klientów przejętej części Banku BPH wysyłane są wiadomości, które przedstawiają najistotniejsze zmiany (np. korekty dotyczące ofert kont, lokat czy kredytów jak i kanałów obsługi klienta).

 

 

Pod koniec marca klienci otrzymają dostęp do około 800 placówek Alior Banku. Natomiast ich docelową stroną informacyjną będzie już aliorbank.pl. Podobne zmiany będą dotyczyć bankowości internetowej i mobilnej.  

 

Zmiana numerów kont Banku BPH

 

Zmianą zostaną objęte również numery rachunków, które klienci założyli jeszcze pod marką Banku BPH. Identycznie będzie z numerami kont oszczędnościowych, lokatami terminowymi, rachunkami kredytowymi i kartami kredytowymi.

 

Niemniej stosowane do tej pory numery rachunków będą nadal aktywne jeszcze przez 2 lata. Będzie można wpłacać środki na rachunek przy wykorzystaniu starego jak i nowego numeru rachunku bankowego. Ta zasada tyczy się również numerów do spłaty kredytu i zadłużenia na karcie kredytowej.

 

Konto Korzystne zamiast Kapitalnego

 

Oferta kont też zostanie poddana zmianom. Wszystkie rachunki, które należały do portfolio Banku BPH znikną. Najtańsze przemienią się w Konto Internetowe Alior Banku, a Maksymalne Konto w Konto Wyższej Jakości. Dla reszty rachunków zostanie utworzone nowe nazewnictwo. Pojawią się kategorie Kont Srebrnych i Złotych oraz jedno Konto Private Banking zamiast kilku.

 

Zmiany w kontach od 27 marca 2017 roku: 

 

Maksymalne Konto - Konto Wyższej Jakości
Kapitalne Konto - Konto Korzystne
Dopasowane Konto - Konto Osobiste
Lubię to! Konto, Cool Konto, Sezam Student, Sezam Junior - Konto Internetowe
Konto Walutowe Private Banking, Konto Walutowe - Konto Walutowe
Sezam, Srebrny Sezam, Rachunek a’vista w PLN - Konto Srebrne
Złoty Sezam, Sezam Max - Konto Złote
Konto Osobiste Private Banking, Rachunek a’vista Private Banking w PLN - Konto Private Banking

Co więcej, klienci otrzymają dostęp do rozwiązań technologicznych dostępnych w Alior Banku. Będą mogli korzystać z płatności mobilnych Blik i Android Pay.

 

W przypadku kont studenckich Alior Bank nie będzie pobierał opłat. Tańsze staną się też rachunki, które zostaną wchłonięte do produktów oferowanych przez Alior Bank. Koszty prowadzenia tych kont, które przejdą do Alior Banku w tej samej formie, ale pod inną nazwą nie zostaną zmienione.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY