Zastanawiasz się, o której godzinie pieniądze znajdą się na koncie w Banku Pekao SA? Może potrzebujesz wiedzieć, o której godzinie są wysyłane przelewy w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Banku Pekao SA.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 17.06.2019
Udostępnij:

Sesja przychodząca – godzina, o której pieniądze powinny pojawić się na koncie w Banku Pekao SA.

Sesja wychodząca – godzina, o której pieniądze zostają wysłane z rachunku nadawcy w Banku Pekao SA.

BANK PEKAO SA SESJE PRZELEWÓW

Bank Pekao SA – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Banku Pekao SA o godzinie:

11:00

15:00

17:30

Chcesz sprawdzić, o której dokładnie otrzymasz przelew na konto w Banku Pekao? Sprawdź kalkulator sesji kiedy przelew.

Bank Pekao SA – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Banku Pekao SA o godzinie:

8:30 (złożone po 14:25 dnia poprzedniego)

12:30 (złożone do 10:30 dnia bieżącego)

15:00 (złożone do 14:25 dnia bieżącego)

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych. 

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź najlepsze oferty:

 

Kredyt online – wypłata nawet w ciągu 1 dnia

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w ciągu 15 minut

Przelewy Pekao S.A. – lipiec 2019

Lipiec jest miesiącem, w którym nie wypada żadne święto narodowe i kościelne. Wszystkie przelewy przesyłane systemem Elixir będą zatem przesyłane w standardowych terminach – od poniedziałku do piątku:

1 – 5 lipca – przelewy są realizowane normalnie

6 – 7 lipca (weekend) – przelewy nie są realizowane

8 – 12 lipca – przelewy są realizowane normalnie

13 – 14 lipca (weekend) – przelewy nie są realizowane

15 – 19 lipca – przelewy są realizowane normalnie

20 – 21 lipca (weekend) – przelewy nie są realizowane

22 – 26 lipca – przelewy są realizowane normalnie

27 – 28 lipca (weekend) – przelewy nie są realizowane

29 – 31 lipca – przelewy są realizowane normalnie

W czasie weekendów są natomiast realizowane przelewy między rachunkami w Banku Pekao oraz przelewy natychmiastowe.


Przelewy Bank Pekao – pytania

1) Kiedy otrzymam przelew na konto w Bank Pekao?

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00

II sesja Elixir: 15:00

III sesja Elixir: 17:30 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.


2) W jakich godzinach wychodzą przelewy z Bank Pekao?

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:30

II sesja Elixir: 12:30

III sesja Elixir: 15:00


3) W jakich dniach realizowane są przelewy Elixir w Banku Pekao?

Przelewy Elixir realizowane są wyłącznie w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku.


4) Czy przelewy docierają w weekendy?

Nie. W ramach systemu rozliczeniowego Elixir, przelewy nie są realizowane w soboty i niedziele. Wyjątkiem są przelewy Express Elixir oraz przelewy wewnętrze między rachunkami w Pekao.


5) W jakiej kwocie realizowane są przelewy Elixir w Banku Pekao?

Przelewy Elixir realizuje się wyłącznie do kwoty nieprzekraczającej 1 000 000 złotych. Wszystkie operacje powyżej tej kwoty muszą być wykonane za pomocą systemu SORBNET.


6) Sesje SORBNET w Banku Pekao – przychodzące

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Zlecenie przelewu do godziny 15:00 skutkuje jego dotarciem do odbiorcy w ciągu kilku minut.


7) Sesje SORBNET w Banku Pekao – wychodzące

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET są przyjmowane w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Jeżeli dyspozycję złożymy w tych godzinach – pieniądze są przelane tego samego dnia. Zlecenia złożone po godzinie 15:00 realizowane będą w najbliższym dniu roboczym.


8) Jak sprawdzić, czy ktoś faktycznie wysłał nam przelew?

Niestety nie ma możliwości sprawdzenia, czy przelew rzeczywiście został wysłany z konta nadawcy (takie dane nie są nigdzie publikowane). Możemy jedynie poprosić nadawcę o przesłanie potwierdzenia zlecenia przelewu na nasze konto. Wszystkie banki udostępniają opcję pobrania takiego potwierdzenia w formacie pdf.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Historia Banku Pekao SA sięga aż okresu międzywojennego, kiedy to w 1929 roku Ministerstwo Skarbu powołało państwowy komercyjny Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Celem banku było zapewnienie usług finansowych milionom Polaków żyjących w tamtych czasach na emigracji. Teraz Bank Pekao SA jest jednym z najpopularniejszych polskich banków uniwersalnych, a zarazem jedną z największych finansowych instytucji w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta banku skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i do firm oraz większych korporacji.


Źródła:

http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/za-kilka-dni-majowka-zaplanuj-wazne-przelewy,263.html

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 2.5 / 5, łącznie 22 ocen
Komentarze (47)

To już jest pewien dziane że ten chciwy bank przetrzymuje nasze pieniądze a ja czekam już cały dzień i nic,a nigdy tak nie było!!!!

Witam, mamy potwierdzenie, że bank Pekao SA ewidentnie przetrzymuje nasze pieniądze. Mamy na to dowód. Po braku przelewu po 24 godzinach zadzwoniliśmy na infolinię po godzinie 12:00 (po sesji). Zrobiliśmy awanturę. Pani tłumaczyła, ze pieniądze mogą dotrzeć do 48 godzin lub inny bank wysłała je z opóźnieniem. Na koniec poszła ostra gadka i rozłączyliśmy się. CO SIĘ OKAZAŁO? Po 2 (słownie dwóch) minutach przelewy automagicznie znalazły się na koncie. Pekao SA specjalnie dla nas i tylko dla nas „zrobił sesję”. Wniosek? Wystarczy zrobić tylko dobrą awanturę i pieniądze się znajdą. Oni dobrze wiedzą, że nasze pieniądze są na ich kontach ale są tak chciwi, że jeszcze muszą na nich zarobić kilka złotych i dlatego je przetrzymują. Nie dajcie się spławić tylko ostro żądajcie swoich pieniędzy!

Mariusz Mariusz, 19 czerwca 2019 o 18:27

Kończę spłacać raty i żegnam się z tym bankiem… fikcyjne godziny przelewów… przetrzymywanie gotówki… nie polecam

Piotr Płóciennik, 8 czerwca 2019 o 00:30

Narzekacie ja mam bank najbliższy 30 kilometrów od miejsca zamieszkania nie mam prawa jazdy więc jestem uzależniony od pociągów a i one są żadko a bankomatów brak nie narzekaj cię możecie się cieszyć źe inni mają gorzej a nikt was nie zmuszał do tego banku

Nie masakra .. każdy ma na koncie wypłatę A ja zawsze muszę czekać na poniedziałek.. I nie raz jest tak że nie pierwszym przelew dostaję tylko ostatnim .. co to za sciema z tym bankiem .. gdyby nie zobowiązania od razu przechodzę. .

Serio tragedia najgorzej jest z przelewami wysłanymi z innego banku na konto Pekao w piątek … możesz być pewien-na że kasę zobaczysz dopiero po weekendzie

Przelew został wysłany w piątek o 13.30, dzisiaj jest poniedziałek godzina 9:55 o do tej pory brak pieniędzy na koncie. Porażka. Czas zmienić bank. W dzisiejszych czasach to jest nie do pomyślenia, żeby tak długo czekać na własne pieniądze.

Ja nie mam problemów z bankiem 10 lat bez problemowo. A co do przelewów jak zrobi się przelew rano to nigdy nie będzie o 11 tylko o 15.30 lub 17.30 trzeba wpisać sesje wychodzące i przychodzące i jest napisane do której złożyć żeby przelew byk szybko a nie dochodzą nieraz bo trzeba zauważyć że jest wiele banków a każdy bank ma swoje sesję przelewów więc trzeba pierw przeczytać z jakiego banki do jakiego ile przelew idzie. Z pekao do pekao w ciągu 10 sekund a np z alioru do pekao do 24h

10 letni Klient, 9 maja 2019 o 11:37

bank porażka, robią z pieniędzmi co im się podoba.. Przelewy nie na czas wręcz przeciągają do kilku dni roboczych..Czas zamknąć w cholere konto w tym banku. A Pożyczki?przynieś półroczny wykaz dochodów to może ewentualnie dostaniesz… Kto w tych czasach żąda o taki zestaw faktur na śmieszna pożyczkę (2tys)… Brak słów
Niepozdrawiam, niezadowolony klient

Jest zakaz przetrzymywania i obracania pieniędzmi klientów a bank nadal tak robi.

Najgorzszy bank pod względem przelewów. Nigdy nie miałam przelewu na czas. Porażka. Jedno wielkie dno.

Bank porażka czekam juz ponad tydzień na przelew.jak wkoncu dojda pieniadze rezygnuje z tego cyrku

Porazka w zyciu nie czekalam tyle na przelew

Zgadzam sie z komentarzami niżej!!! Tragedia i brak słów.. Wciskacie ludziom kity.. przelew zrobiony w sobotę wieczorem. Jest wtorek prawie godzina 12 i co? Kasy nadal nie ma.. Czekam za kasą i zmieniam bank! Znajomi z pracy mają wypłatę przed 12 czasem nawet o 9 rano a ja? A ja mam po 15 czasem po 16 … Gdybym nie daj Boże potrzebowala bym gotówki rano to bym musiała sie jakoś ratowac. Ale to do czasu. Stracicie klientów daje wam max 3 lata i bedziecie sie reklamować gdzie popadnie bo nikt do was nie przyjdzie

Potwierdzam, bank przetrzymuje pieniądze

Wraz z ostatnią ratą kredytu, definitywnie pożegnam się z tą „instytucją”, bo na nazwę Bank, trzeba sobie zasłużyć. Pomimo odświeżanego co rusz nowoczesnego logo, dalej tkwią z głębokiej komunie. Za to prowizje mają iście kapitalistyczne, niemalże od wszystkiego. Jak najdalej od „żubra”!

Najgorszy Bank jaki może być robią co chcą z pieniędzmi jeszcze nigdy nie miałam przelwu w wyznaczonej sesji może odrazu napiszcie że jest jedna sesja 17:30
Przelew był zrobimy o 8 rano i powinien być o 11 a przyszedł o 16
kolejny wczoraj zrobiny i do tej pory nie ma co na koncie a potwierdzenia mam że wyszły w umówionym czasie jak ktoś się spóźni z opłatą dla banku to odsetki kary to może teraz oni ludziom powinni płacić odsetki za opóźnienia w zaksięgowaniu pieniędzy na koncie szybko poszli by na dno i musieli zamknąć bank

Jestem wściekła! Od dwóch dni czekam na kase i w dalszym ciągu nie ma na kącie mimo że dwa dni temu wysłali. Którędy to idzie ?? Kosmosem. Co wy z ta kasa robicie że klienci muszą tyle czekać.

Spłacać kredyt i uciekam masakra trzeba czekać na kase bo nigdy na czas nie ma . Piszą że osiągają o 11 A zawsze są o 12.30 . Już nie wspomnę o fakcie że już dwa dni idzie kasa z innego banku na moje konto w pekao. Żart jakiś żart i tyle . Wiecznie jakieś problemy .

Ten bank to żart jakiś, przelewy nie przychodzą na czas, masakra

Ten bank to jest jakaś kpina, małe przelewy przychodzą na czas, większe przelewy regularnie mają opóźnienie od 2 do 5 dni…
Przecież to jest nienormalne… NIE POLECAM!

Kasą z przelewów obracają chyba sobie Opóźnienie tragiczne w przelewach Też chyba im podziękuję. Koto firmowe prowizje za wszystko

Przelew wysłany wczoraj z Milenium o godz.15.05 i do tej pory nie ma na moim koncie!! Czas zmienić ten dziadowski pseudo bank jakim jest pekao s.a.!!!!

To jest smiech na sali. Przelew zrobiony rowno o 14:00 , powinien juz byc a jest godz 15:20 ! Czas zmienic bank , bo pekao to istny smiech na sali i gowno ! chujostwo wcisnac potrafia ,ale zeby przelew dotarl to chyba maja system ze sredniowiecza! nie polecam …

Nie polecam!! Przelewu brak… Ośmieszacie się. Czas zmienić bank. Przestańcie istnieć.

11:45 na przelew czekam od wczoraj i nie ma a wczoraj był wysłany…

Omijać to badziewie szeroko…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gorszego kurwa gówna nie ma wszyscy u mnie w firmie mają kasę normalnie Ja zawsze na drugi dzień…

Jak tylko splace kredyt, zamykam konta i wszystkie karty. Najgorszy bank (moloch) w tym panstwie. Zawsze przelewy dostaje ostatni z calego biura, obecnie przelew wykonany przed 14 w piatek mial byc o 11. Mial byc… Nie wiem po co wogole podawac jakies godziny ktore i tak potem nie maja odniesienia w realnym zyciu. Jestem po prostu zly bo zawsze jest tak samo. Na szczescie jeszcze tylko 3 miesiace splaty. Niech sobie Kaczorowi konta prowadza. DOSC!

Najgorszy bank…przelewy zawsze z opóźnieniem…podane godziny to fikcja…

Wszystko, co jest tutaj opisane to czysta fikcja. Rzeczywiście- przelewy przychodzą, ale nigdy o ustalonych godzinach. Sama pracownica banku powiedziała mi jakiś tydzień temu „Przelewy przychodzą, jak się ich kilka nazbiera”. Albo świadczy to, o jej niekompetencji, albo po prostu ten bank jest jakiś dziwny. Co z tego, że…
a) Mają mobilny serwis PeoPay, jak aplikacja jest tak zmontowana, że za każdym razem nie można wpisać w niej kodu, jak przyjdzie sms?
b) Brak możliwości wykonywania tzw. „szybkich” przelewów z poziomu aplikacji.
Bank, ma oczywiście zalety. W miarę szybko przychodzi karta, mają niezły interfejs całej apki. Poza tym…fikcja, a nie bank.

Ten bank to chyba obraca moimi pieniędzmi że czekam na przelew już 2 dni!!! Masakra

Ten bank to tragedia,dziadostwo i szkoda słów!!

Bank porażka przelewy z pracy rano jest robiony a trafiają dopiero po 18 lub następnego dnia lub po weekendzie księgowanie to ja nie wiem straszne brak słów!!!!

najlepszy bank w polsce
dzieki za godziny sprawdzilem i zgadzaja sie
pozdrawiam Antek

Odkąd PKO SA został upaństwowiony to zaczęłam wreszcie spłacać kapitał z kredytu.Przedtem przez kilkanaście lat spłacałam tylko odsetki.Licząc kwoty,które wpłaciłam na odsetki powinnam już spłacić kredyt.Co działo się z tymi pieniędzmi,że kapitał nie malał?Kto tak nimi poprzednio zarządzał?

„Upaństwowienie”, a dokładnie „uziobrzorzenie” tego banku przez „zerowego kolesia”
wbiło gwóźdź do trumny tego trupa.
Najgorszy z najgorszych banków, to wręcz parabank teraz jest!!!

Przelewy w tym banku to jakaś tragedia Mam konto w tym banku od kilku lat, ale chyba pora to zmienić.

ten bank to jedno wielkie bagno i szambo

ten bank to istna patologia przelewowa, archaizm….

Czekam juz pięć dni na przelew w funtach …za przelew pobrali 90zł z ludzi durni robią…za takie pieniądze to przelew powinien być natychmiast…Nie polecam…żarty sobie z cudzych pieniędzy robią…

    Coraz gorzej… Przelewy idą i idą. Nijak się maja do sesji w obie strony…. masakra…. A klienta maja w dupie chyba, że chcą coś wcisnąć

Ten bank to porażka.

Czekam na siano kurwa juz 11 DNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    to jest niemozliwe, ktos sie jebnął numerze, a jesli zgadza sie na potwierdzeniu to zloz reklamacje

Najgorszy bank… Nie polecam

Dziękuję, wszystko sie zgadza