Zastanawiasz się, o której godzinie pieniądze znajdą się na koncie w Banku Pekao SA? Może potrzebujesz wiedzieć, o której godzinie są wysyłane przelewy w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Banku Pekao SA.

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 08.01.2019
Udostępnij:

Sesja przychodząca – godzina, o której pieniądze powinny pojawić się na koncie w Banku Pekao SA.

Sesja wychodząca – godzina, o której pieniądze zostają wysłane z rachunku nadawcy w Banku Pekao SA.

BANK PEKAO SA SESJE PRZELEWÓW

Bank Pekao SA – sesje przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na konto w Banku Pekao SA o godzinie:

11:00

15:00

17:30

Bank Pekao SA – sesje przelewów wychodzących

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Banku Pekao SA o godzinie:

8:30 (złożone po 14:25 dnia poprzedniego)

12:30 (złożone do 10:30 dnia bieżącego)

15:00 (złożone do 14:25 dnia bieżącego)

Prezentowane dane dotyczą Klientów detalicznych. 

Przelewy Bank Pekao – pytania

1) Kiedy otrzymam przelew na konto w Bank Pekao?

Pieniądze są księgowane trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 11:00

II sesja Elixir: 15:00

III sesja Elixir: 17:30 (ostatnia sesja)

Jeżeli czekamy na przelew, to warto sprawdzać rachunek bankowy właśnie w tych godzinach.


2) W jakich godzinach wychodzą przelewy z Bank Pekao?

Przelewy wychodzą trzy razy dziennie:

I sesja Elixir: 8:30

II sesja Elixir: 12:30

III sesja Elixir: 15:00


3) W jakich dniach realizowane są przelewy Elixir w Banku Pekao?

Przelewy Elixir realizowane są wyłącznie w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku.


4) Czy przelewy docierają w weekendy?

Nie. W ramach systemu rozliczeniowego Elixir, przelewy nie są realizowane w soboty i niedziele. Wyjątkiem są przelewy Express Elixir oraz przelewy wewnętrze między rachunkami w Pekao.


5) W jakiej kwocie realizowane są przelewy Elixir w Banku Pekao?

Przelewy Elixir realizuje się wyłącznie do kwoty nieprzekraczającej 1 000 000 złotych. Wszystkie operacje powyżej tej kwoty muszą być wykonane za pomocą systemu SORBNET.


6) Sesje SORBNET w Banku Pekao – przychodzące

Przelewy SORBNET są księgowane tylko w dni robocze. Zlecenie przelewu do godziny 15:00 skutkuje jego dotarciem do odbiorcy w ciągu kilku minut.


7) Sesje SORBNET w Banku Pekao – wychodzące

Zlecenia przelewów wychodzących systemu SORBNET są przyjmowane w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00. Jeżeli dyspozycję złożymy w tych godzinach – pieniądze są przelane tego samego dnia. Zlecenia złożone po godzinie 15:00 realizowane będą w najbliższym dniu roboczym.


Sesje Elixir to system rozliczeń międzybankowych obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeń. System odpowiada za realizowanie przelewów bankowych w Polsce. Większość instytucji bankowych w naszym kraju dysponuje trzema sesjami wychodzącymi i przychodzącymi. W dni robocze gotówka przelana do innego banku powinna zostać dostarczona tego samego dnia. Inaczej sprawa wygląda w weekendy i święta. Przekazy pieniężne wykonane w te dni internetowo zostaną zaksięgowane dopiero w najbliższym dniu roboczym.

Historia Banku Pekao SA sięga aż okresu międzywojennego, kiedy to w 1929 roku Ministerstwo Skarbu powołało państwowy komercyjny Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Celem banku było zapewnienie usług finansowych milionom Polaków żyjących w tamtych czasach na emigracji. Teraz Bank Pekao SA jest jednym z najpopularniejszych polskich banków uniwersalnych, a zarazem jedną z największych finansowych instytucji w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta banku skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i do firm oraz większych korporacji.

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 2.27 / 5, łącznie 15 ocen
Komentarze (28)

Ten bank to żart jakiś, przelewy nie przychodzą na czas, masakra

Ten bank to jest jakaś kpina, małe przelewy przychodzą na czas, większe przelewy regularnie mają opóźnienie od 2 do 5 dni…
Przecież to jest nienormalne… NIE POLECAM!

Kasą z przelewów obracają chyba sobie Opóźnienie tragiczne w przelewach Też chyba im podziękuję. Koto firmowe prowizje za wszystko

Przelew wysłany wczoraj z Milenium o godz.15.05 i do tej pory nie ma na moim koncie!! Czas zmienić ten dziadowski pseudo bank jakim jest pekao s.a.!!!!

To jest smiech na sali. Przelew zrobiony rowno o 14:00 , powinien juz byc a jest godz 15:20 ! Czas zmienic bank , bo pekao to istny smiech na sali i gowno ! chujostwo wcisnac potrafia ,ale zeby przelew dotarl to chyba maja system ze sredniowiecza! nie polecam …

Nie polecam!! Przelewu brak… Ośmieszacie się. Czas zmienić bank. Przestańcie istnieć.

11:45 na przelew czekam od wczoraj i nie ma a wczoraj był wysłany…

Omijać to badziewie szeroko…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gorszego kurwa gówna nie ma wszyscy u mnie w firmie mają kasę normalnie Ja zawsze na drugi dzień…

Jak tylko splace kredyt, zamykam konta i wszystkie karty. Najgorszy bank (moloch) w tym panstwie. Zawsze przelewy dostaje ostatni z calego biura, obecnie przelew wykonany przed 14 w piatek mial byc o 11. Mial byc… Nie wiem po co wogole podawac jakies godziny ktore i tak potem nie maja odniesienia w realnym zyciu. Jestem po prostu zly bo zawsze jest tak samo. Na szczescie jeszcze tylko 3 miesiace splaty. Niech sobie Kaczorowi konta prowadza. DOSC!

Najgorszy bank…przelewy zawsze z opóźnieniem…podane godziny to fikcja…

Wszystko, co jest tutaj opisane to czysta fikcja. Rzeczywiście- przelewy przychodzą, ale nigdy o ustalonych godzinach. Sama pracownica banku powiedziała mi jakiś tydzień temu „Przelewy przychodzą, jak się ich kilka nazbiera”. Albo świadczy to, o jej niekompetencji, albo po prostu ten bank jest jakiś dziwny. Co z tego, że…
a) Mają mobilny serwis PeoPay, jak aplikacja jest tak zmontowana, że za każdym razem nie można wpisać w niej kodu, jak przyjdzie sms?
b) Brak możliwości wykonywania tzw. „szybkich” przelewów z poziomu aplikacji.
Bank, ma oczywiście zalety. W miarę szybko przychodzi karta, mają niezły interfejs całej apki. Poza tym…fikcja, a nie bank.

Ten bank to chyba obraca moimi pieniędzmi że czekam na przelew już 2 dni!!! Masakra

Ten bank to tragedia,dziadostwo i szkoda słów!!

Bank porażka przelewy z pracy rano jest robiony a trafiają dopiero po 18 lub następnego dnia lub po weekendzie księgowanie to ja nie wiem straszne brak słów!!!!

najlepszy bank w polsce
dzieki za godziny sprawdzilem i zgadzaja sie
pozdrawiam Antek

Odkąd PKO SA został upaństwowiony to zaczęłam wreszcie spłacać kapitał z kredytu.Przedtem przez kilkanaście lat spłacałam tylko odsetki.Licząc kwoty,które wpłaciłam na odsetki powinnam już spłacić kredyt.Co działo się z tymi pieniędzmi,że kapitał nie malał?Kto tak nimi poprzednio zarządzał?

„Upaństwowienie”, a dokładnie „uziobrzorzenie” tego banku przez „zerowego kolesia”
wbiło gwóźdź do trumny tego trupa.
Najgorszy z najgorszych banków, to wręcz parabank teraz jest!!!

Przelewy w tym banku to jakaś tragedia Mam konto w tym banku od kilku lat, ale chyba pora to zmienić.

ten bank to jedno wielkie bagno i szambo

ten bank to istna patologia przelewowa, archaizm….

Czekam juz pięć dni na przelew w funtach …za przelew pobrali 90zł z ludzi durni robią…za takie pieniądze to przelew powinien być natychmiast…Nie polecam…żarty sobie z cudzych pieniędzy robią…

    Coraz gorzej… Przelewy idą i idą. Nijak się maja do sesji w obie strony…. masakra…. A klienta maja w dupie chyba, że chcą coś wcisnąć

Ten bank to porażka.

Czekam na siano kurwa juz 11 DNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    to jest niemozliwe, ktos sie jebnął numerze, a jesli zgadza sie na potwierdzeniu to zloz reklamacje

Najgorszy bank… Nie polecam

Dziękuję, wszystko sie zgadza