zadluzenia.com
zamknij

Polacy na majówkę lecą za granicę

Majówka 2018 już niedługo. To czas, który Polacy zwykle wykorzystują na odpoczynek. Dokąd wybiorą się w tym roku? Okazuje się, że w wielu przypadkach będzie to urlop za granicą.

 

 

Zgodnie z informacjami, które podaje “Rzeczpospolita”, w tym roku na majówkowe wakacje wyjedzie dwa razy więcej z nas. Nic dziwnego, bo tegoroczny weekend majowy może być naprawdę długi. 

 

Nawet 9 dni wypoczynku

 

Marząc o ponad tygodniowym wypoczynku, możemy wykorzystać 3 dni urlopu - w poniedziałek 30 kwietnia, w środę 2 maja i w piątek 4 maja. Wolne od pracy to 1 maja (wtorek) i 3 maja (czwartek). W takim przypadku czeka nas 9-dniowy urlop.

 

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje za granicę. Co ciekawe nie robimy tego jedynie w wakacje, ale i w trakcie świąt czy długich weekendów. W tym roku w trakcie weekendu majowgo planujemy wyjechać do Grecji (34,4%), Hiszpanii (18,9%), a także Turcji (10,9%).

 

 

Majówka w Polsce

 

Wyjazdy na odpoczynek w kraju również cieszą się dużą popularnością. Portal Nocowanie.pl opublikował statystyki z 2017 roku, z których wynika, że w ubiegłym roku wśród miejsc, które Polacy odwiedzali w maju najchętniej królowało Zakopane. Na kolejnych miejscach uplasowało się Władysławowo, Wrocław, Kraków, Łeba, Kołobrzeg, Karpacz, Gdańsk, Sopot oraz Jastarnia.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY