zadluzenia.com
zamknij

Polacy polubili pożyczki na większe kwoty

Tylko co piąta pożyczka zaciągana przez Internet jest mniejsza niż 500 zł – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Profi Credit.

 

Badanie przygotowane zostało na przełomie maja i czerwca 2017 przez firmę ARC Rynek i Opinia i wzięło w nim udział 937 Polaków między 15 a 55 rokiem życia.

 

Według nich, 65% respondentów szuka w Internecie pożyczek w kwocie powyżej tysiąca złotych. Najpopularniejszym przedziałem są pożyczki w kwocie od 1001 do 2000 zł.

 

Jak pokazują badania, Polacy w poszukiwaniu pożyczki najczęściej udają się do banku. Jednak tylko 4% ankietowanych odwiedza w tym celu bankowy oddział czy placówkę. Ogromną popularnością cieszą się bowiem kredyty online.

 

Jak wyjaśnia Jarosław Czulak – dyrektor Departamentu Marketingu Profi Credit: „Badanie pokazuje, że rynek dla online’owych pożyczek ratalnych dopiero się tworzy. Obiecująca jest wartość wnioskowanych kwot – mówi Jarosław Czulak, dyrektor Departamentu Marketingu w Profi Credit. – Sam wybór Internetu, jako miejsca zakupu pożyczki, też ma trend wzrostowy. Proszę zauważyć, że osób, które raz wzięły w ten sposób pożyczkę, jest mniej więcej tyle samo co tych, którzy skorzystali z sieci w tym celu wielokrotnie. To dobry prognostyk dla nas, ponieważ w tym roku planujemy uruchomić sprzedaż przez Internet.”

 

Przypomnijmy, że w drugiej połowie tego roku, Profi Credit zamierza uruchomić internetowy kanał sprzedaży swoich produktów. Jak wynika z informacji prasowych, przez Internet będą dostępne pożyczki ratalne na wyższe kwoty.

 

Pożyczki nadal będą jednak dostępne w stacjonarnych punktach sprzedaży.

 

Profi Credit to obecnie druga największa firma pożyczkowa w Polsce. Oferta cieszy się sporym zainteresowaniem Klientów, którzy mogą wnioskować maksymalnie o 25 000 zł ze spłatą rozłożoną na 36 miesięcy. W tej chwili o pożyczkę można wnioskować przez internet, ale umowę zawiera się w placówce Profi Credit lub u doradcy Klienta.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY