zadluzenia.com
zamknij

Policja łatwiej zabierze prawo jazdy

Zła informacja dla kierowców. Od 1 stycznia 2017 łatwiej będzie można stracić prawo jazdy za nieprzepisową jazdę.

 

To efekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, która wejdzie w życie dokładnie 1 stycznia. Nowelizacja ma łatać lukę prawną, którą wykorzystywały osoby zatrzymane przez Policję w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Do tej pory w takiej sytuacji wystarczyło oświadczyć policjantowi, że nie mamy przy sobie prawa jazdy. Dzięki temu nie traciliśmy uprawnienia na 3 miesiące.

 

Po wejściu w życie nowelizacji, starosta podejmie postępowanie w sprawie zatrzymania prawa jazdy nawet wtedy, gdy Policja fizycznie nie odebrała kierowcy prawa jazdy.

 

 

Surowe przepisy dotyczące przekraczania prędkości obowiązują od 18 maja 2015 roku. Kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h traci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli mimo zakazu zostanie ponownie przyłapany na prowadzeniu pojazdu – okres ten wydłuża się do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego zatrzymania – starosta wydaje decyzję o cofnięciu uprawnień. Kierowca musi w takiej sytuacji ponownie przystąpić do egzaminu.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY