Policja łatwiej zabierze prawo jazdy

Policja łatwiej zabierze prawo jazdy

author
30 grudnia 2016
Zła informacja dla kierowców. Od 1 stycznia 2017 łatwiej będzie można stracić prawo jazdy za nieprzepisową jazdę.

To efekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, która wejdzie w życie dokładnie 1 stycznia. Nowelizacja ma łatać lukę prawną, którą wykorzystywały osoby zatrzymane przez Policję w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Do tej pory w takiej sytuacji wystarczyło oświadczyć policjantowi, że nie mamy przy sobie prawa jazdy. Dzięki temu nie traciliśmy uprawnienia na 3 miesiące.

Po wejściu w życie nowelizacji, starosta podejmie postępowanie w sprawie zatrzymania prawa jazdy nawet wtedy, gdy Policja fizycznie nie odebrała kierowcy prawa jazdy.

Surowe przepisy dotyczące przekraczania prędkości obowiązują od 18 maja 2015 roku. Kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h traci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli mimo zakazu zostanie ponownie przyłapany na prowadzeniu pojazdu – okres ten wydłuża się do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego zatrzymania – starosta wydaje decyzję o cofnięciu uprawnień. Kierowca musi w takiej sytuacji ponownie przystąpić do egzaminu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

UOKiK ukarał Bank Handlowy i Bank BPH
Wpisy
author
08 stycznia 2014

UOKiK ukarał Bank Handlowy i Bank BPH

Ile wyniesie danina solidarnościowa ?
Ekonomia
author
16 czerwca 2018

Ile wyniesie danina solidarnościowa ?

Kasa Stefczyka Zgierz
Oddziały
author
29 października 2020

Kasa Stefczyka Zgierz

Jak złożyć reklamację w  IDEA Banku S.A. ?
Wpisy
author
16 marca 2017

Jak złożyć reklamację w IDEA Banku S.A. ?