Nieoznakowany radiowóz policji złapał w województwie lubelskim inny nieoznakowany radiowóz. Wykroczenia, których dopuścił się jeden z kierujących pojazdem policjantów zaważyło na tym, że zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 23.06.2018
Udostępnij:

Kierujący nieoznakowanym radiowozem marki Fiat policjant, przeroczył prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h. Sygnały świetlne i dzwiękowe nie były w tym momencie aktywne, dlatego pojazd nie był traktowany jako uprzywilejowany.  Według przepisów, Policjant powinien stracić uprawnienia na trzy miesiące.


źródło grafiki: www.facebook.com/SfotografujPolicjanta

Działania operacyjne

Złapany Policjant tłumaczył się, że prowadził działania operacyjne. Dlaczego więc sygnały świetlne, czy dzwiękowe nie były aktywne? To, podczas czynności wyjaśniających całe zdarzenie, mają ustalić ustalić śledczy prowadzący sprawę.

Kara za przekroczenie prędkości

18 maja 2015 roku w życie weszły przepisy mówiące o tym, że prędkość przekroczona o 50 km/h w terenie zabudowanym, pozwala Policjantom na zatrzymanie prawa jazdy osobie dopuszczającej się wykroczenia. Dodatkowo na kierowcę nakładany jest mandat w wysokości od 400 do 500 złotych.


 

Komentarze