W ciągu ostatniej dekady statystyki dotyczące bankowości internetowej bardzo się różniły. Na chwilę obecną liczba mieszkańców krajów europejskich, którzy posługują się bankowością mobilną, w przeciągu ostatnich dziesięciu lat podwoiła się. Co drugi dorosły Europejczyk zarządza swoimi finansami za pomocą komputera.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 17.01.2018
Udostępnij:

Bankowość w Polsce od wielu lat wyznacza trendy, a Polacy bardzo szybko oswajają się z nowymi technologiami, czy rozwiązaniami obsługi własnego konta i rachunków. Mimo to, badanie Eurostatu pokazuje, że w kwestii bankowości internetowej wypadamy poniżej średniej europejskiej, która wynosi 51%.

Bankowość internetowa na świecie
 

Bankowość internetowa najlepiej sprawdza się w krajach nordyckich na czele z Danią, u której odczyt wstaźnika wyniósł 90%. O wiele gorzej wypadają kraje bałkańskie. Bułgaria i Rumunia to dwa najsłabiej rozwinięte kraje, patrząc w kwestii bankowości internetowej.

Wykształcenie a bankowość internetowa
 

Badania przeprowadzone przez Eurostat pokazują, że stosunek używalności bankowości internetowej rośnie wraz z wykształceniem. Większy odsetek, bo aż 77%, dotyczy osób wykształconych, zaś procent osób z niższym wykształceniem wyniósł tylko 23%.
 

Komentarze