DNB Bank z eGwarancją dla przedsiębiorców

DNB Bank z eGwarancją dla przedsiębiorców

author
Patryk Byczek
02 kwietnia 2020

DNB Bank po raz kolejny podjął decyzje, które w trudnej obecnie sytuacji gospodarczej mają wesprzeć polskich przedsiębiorców. Bank zaoferował Klientom wystawianie tak zwanej eGwarancji, które opatrzone będą podpisem kwalifikowanym.

Decyzję Bank podjął dlatego, by wesprzeć Klientów i jak najbardziej ułatwić im prowadzenie biznesu w trudnym obecnie okresie spowodowanym epidemią koronawirusa w Polsce.

Specyficzna sytuacja, w której się znaleźliśmy spowodowała, że tradycyjny obieg korespondencji może być opóźniony lub w ogóle niemożliwy. Dodatkowo w przypadku, kiedy wiele osób pracuje w trybie pracy zdalnej, rozwiązania cyfrowe znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie. Dotyczy to również bankowości korporacyjnej. Stąd wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów.

– mówiła cytowana Agnieszka Lankiewicz, Kierownik Zespołu Operacji dokumentowych, Gwarancji i Faktoringu w DNB Bank Polska.

Gwarancja bankowa

Gwarancja bankowa jest zobowiązaniem banku do zapłaty beneficjentowi sumy pieniędzy, która jest wskazana w gwarancji. Robi się to na wypadek, gdy zleceniodawca, na dane którego wystawiona jest gwarancja, nie wywiąże się  ze zobowiązania.

eGwarancje są przekazywane w formie zaszyfrowanego pliku pdf i mają przewagę nad gwarancjami papierowymi pod względem szybkości ich dostarczenia. Użycie poczty elektronicznej eliminuje konieczność korzystania z usług kurierskich lub tradycyjnej poczty. – Tą drogą możemy nie tylko wystawiać nowe dokumenty, ale również aneksy do gwarancji sporządzonych wcześniej w formie papierowej. eGwarancje mają ten sam skutek prawny, a podpis kwalifikowany jest równoważny z podpisem odręcznym.

– kontynuowała Agnieszka Lankiewicz

Wszelkie informacje na temat udzielania gwarancji i rozszerzenia o punkty dotyczące eGwarancji można znaleźć na oficjalnej stronie DNB Banku. Warto również wiedzieć, że składanie zleceń o udzielanie gwarancji Klienci mogą składać z poziomu systemu bankowości internetowej DNB On.

DNB Bank Polska SA

DNB Bank Polska działa na polskim rynku finansowym od 2002 roku. Właścicielem instytucji jest największa finansowa grupa norweska – Grupa DNB. Grupa DNB prowadzi działalność w 19 innych państwach – między innymi w finansowych centrach świata: Londynie, Singapurze, czy Nowym Jorku. Akcje Grupy DNB są notowane na giełdzie w Oslo. DNB Bank Polska jest specjalistycznym bankiem korporacyjnym, który kieruje swoją ofertę do sektora publicznego i dużych przedsiębiorstw. Instytucja skupią swoją uwagę głównie na sektorach: energetycznych, technologicznych, komunikacyjnych oraz motoryzacyjnych.


https://www.dnb.pl/pl/aktualnosci/art83,zawieszenie-splaty-rat-produktow-hipotecznych-na-okres-3-miesiecy.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Sprawdź, gdzie powstanie Centralny Port Komunikacyjny
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 października 2017

Sprawdź, gdzie powstanie Centralny Port Komunikacyjny

Terminowa spłata kredytu – warto o nią dbać
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
20 października 2020

Terminowa spłata kredytu – warto o nią dbać

Eurocent – pożyczki do 10 000 zł na dowolny cel
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
21 września 2016

Eurocent – pożyczki do 10 000 zł na dowolny cel

Lombardy w Żorach
Lombardy
author
Patryk Byczek
06 marca 2022

Lombardy w Żorach

Pożyczki bez BIK Siedlce
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 maja 2022

Pożyczki bez BIK Siedlce

Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 sierpnia 2019

Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności

Porównaj