zadluzenia.com
zamknij

Polskie firmy niechętnie sprzedają w Internecie

Chociaż sprzedaż internetowa jest coraz bardziej popularna, to z danych GUS wynika, że Polska znajduje się w końcówce zestawienia państw europejskich, w których przedsiębiorstwa prowadzą sprzedaż swoich produktów przez Internet. W zestawieniu wyprzedzamy jedynie Bułgarię i Rumunię.

 

 

Raport "Jak korzystamy z Internetu" porusza kwestie dostępności do sieci, celów do których Internetu używamy, korzystania z e-administracji czy właśnie działalności przedsiębiorstw w sieci.

 

Dane pokazują, że odsetek polskich firm, które wykorzystywały sieć w 2016 roku do prowadzenia swojego e-sklepu, wynosi 12%. Identyczny wynik jak Polska odnotowała Grecja oraz Łotwa. Dla porównania, średnia przedsiębiorstw w UE, w których pracuje więcej niż 9 osób, sięgnęła 20%. Podium należy do Irlandii z wynikiem 33%, Szwecji - 31% oraz Danii i Norwegii, które uzyskały po 30%.

 

Źródło: raport GUS

 

Jak wygląda sytuacja z ogólnym dostępem do sieci? GUS informuje, że 18% gospodarstw domowych w Polsce nie miało w ogóle dostępu do Internetu. Dlaczego? Polacy najczęściej wskazują, że nie mają takiej potrzeby lub po prostu nie potrafią z niego korzystać. 

 

W sytuacji, kiedy już używamy Internetu, najczęściej:
 

  • czytamy lub pobieramy gazety/czasopisma
  • korzystamy z poczty elektronicznej
  • wyszukujemy informacji o konkretnych towarach lub usługach
  • korzystamy z mediów społecznościowych
  • wyszukujemy informacji związanych ze zdrowiem

 

Źródło: raport GUS

 

Z e-administracji najwięcej osób w 2017 roku skorzystało w województwie zachodnio-pomorskim, pomorskim i mazowieckim. Najmniej zaś: w województwie podlaskim, lubuskim, świętokrzyskim, lubelskim oraz podkarpackim

 

Źródło: raport GUS

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY