zadluzenia.com
zamknij

"Pomocna Pożyczka" z zarzutami prokuratora

Ponad 5 milionów dokumentów zebrali prokuratorzy badający sprawę „Pomocna Pożyczka” i „Skarbca”. 165 osobom postawiony zarzuty.

 

Scenariusz był taki sam. Firma pożyczkowa „Skarbiec” oraz „Pomocna Pożyczka” oferowała pożyczki oddłużeniowe na spore kwoty. Warunkiem otrzymania pieniędzy była wpłata opłaty przygotowawczej, która wynosiła nawet 10% wartości pożyczki. Po uiszczeniu opłaty, Klienci dowiadywali się, że nie spełnili pozostałych kryteriów i tracili całą zaliczkę.

W ten sposób oszukano kilkadziesiąt tysięcy Polaków.

 

 

Jak sami przyznają prokuratorzy, sprawa jestkilka razy większa od Amber Gold. Do tej pory zarzuty postawiono 165 osobom. Prezes i wiceprezes spółki przebywają w areszcie, pozostałe osoby pozostają na wolności. Wszystkim grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Śledztwem zajmuje się aż czterech prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Gdańsku, analityk kryminalny oraz biegły w dziedzinie rachunkowości. Sprawa jest o tyle bulwersująca, że ofiarami firmy były osoby niezamożne, które szukały dodatkowych pieniędzy na spłatę swoich zaległych zobowiązań. Zamiast szansy na oddłużenie, dodatkowo się pogrążyły, wpłacając gigantyczne opłaty przygotowawcze.

 

Afera „Pomocnej Pożyczki” to kolejny dowód na to, że trzeba niezwykle ostrożnie wybierać oferty finansowe. A przede wszystkim nie korzystać z firm, które oczekują prowizji/opłaty przed rozpatrzeniem wniosku. Osobom z problemami finansowymi polecamy nasz ranking, w którym zamieściliśmy wyłącznie bezpieczne i sprawdzone oferty.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~panama

równie pomocna jak tatuś Leo Messiego zapewne   Odpowiedź

~oXXyGEN

no to faktycznie pomocna pożyczka jak im prokurator na głowę wchodzi... żałosne ale taki jest świat finansjery   Odpowiedź

~wunderbaum84

znowu Gdańsk? :(   Odpowiedź