“Inwestuj z domu” – akcja Biura Maklerskiego Alior Banku

“Inwestuj z domu” – akcja Biura Maklerskiego Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
07 kwietnia 2020

Pandemia koronawirusa określana jest mianem czarnego łabędzia, czyli zjawiska, którego nikt nie mógł przewidzieć, a bardzo istotnie wpływa na ekonomię. Inwestorzy giełdowi w obecnej sytuacji doszukują się szansy na zarobek. Z tego też powodu Alior Bank rozpoczął akcję „Inwestuj z domu” i wdrożył aplikację Alior Giełda.

Alior Bank zauważył, że klienci jego Biura Maklerskiego w okresie kwarantanny pozostają bardziej aktywni niż zwykle. Ostatnie tygodnie na giełdzie były okresem spektakularnych spadków i skoków. W takiej sytuacji słuszną niewątpliwie jest akcja „Inwestuj z domu”, jaką rozpoczęła spółka.

Bardzo wielu inwestorów, którzy bacznie obserwują zmiany w notowaniach giełdowych w dynamicznej obecnie sytuacji stara się jak najwięcej zyskać. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej sprzyjające warunki inwestycji giełdowych nie uchronią ich przed ryzykiem zarażenia koronawirusem.

Z tej też przyczyny, akcję „Inwestuj z domu” wspiera działanie aplikacji Alior Giełda. Za jej pośrednictwem można dokonać szeregu czynności, które niwelują konieczność wyjścia z domu do najbliższego oddziału banku. Dzięki tej aplikacji można na przykład otworzyć zdanie rachunek maklerski, czy dokonywać inwestycji.

„Inwestuj z domu” dzięki aplikacji Alior Giełda

Jak wygląda inwestowanie „w czasach zarazy”? Kapitał inwestorów wędruje w tym okresie wędruje tam, gdzie bezpiecznie przetrwa ciągłe zmiany sytuacji giełdowej. Jedną z bezpieczniejszych inwestycji zdają się być między innymi niektóre waluty. Niewątpliwie mniej chętnie inwestorzy przeznaczą kapitał na turystykę czy wsparcie firm z krajów o najcięższej sytuacji epidemicznej.

"

Faktycznie pandemia powoduje duże spustoszenie na rynkach finansowych, które najbardziej dotyka branże przemysłowe, usługowe oraz sektor finansowy. Na krajowym parkiecie przewagę wykazują spółki IT, głównie producenci oprogramowania i gier

– powiedział Marcin Brendota z Biura Maklerskiego Alior Banku.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspert podkreślił, iż zyski generują obecnie firmy, które zajmują się dostarczaniem dóbr podstawowych oraz producenci żywności. Zarobić dają im spanikowane społeczeństwa ludzi w obliczu kryzysu zdrowia publicznego, z jakim przyszło się nam zmierzyć.

„Inwestuj z domu”  w mediach społecznościowych

#inwestujzdomu, bo na taki zapis ostatecznie zdecydował się Alior Bank, będzie przedsięwzięciem obecnym przede wszystkim w mediach społecznościowych. Poprzez tę kampanię bank zamierza pokazać swoim klientom i nie tylko, że inwestować w XXI wieku można wygodnie z poziomu własnego fotela.

W swojej kampanii Alior Bank przekonuje, że otwarcie rachunku i prowadzenie inwestycji jest niezwykle wygodne i nie zajmuje wiele czasu. W przypadku klientów spółki rachunek maklerski można otworzyć poprzez bakowość internetową. Dla pozostałych osób wystarczy natomiast wypełnić elektroniczny wniosek.

Aby rozpocząć korzystanie z nowo otwartego rachunku maklerskiego, można wybrać jedno z trzech narzędzi. Są to bankowość internetowa, aplikacja mobilna Alior Giełda oraz aplikacja Pulpit Inwestora. Na stronie internetowej spółki można odnaleźć nawet poradniki w formie filmików, które ułatwią początek przygody z inwestycjami.

"

Poprzez szereg działań komunikacyjnych chcemy pokazać klientom, jak wiele mają możliwości inwestowania dzięki naszym platformom. Zależy nam, aby nawet w tym trudnym czasie, mogli wygodnie korzystać z naszych usług przez całą dobę, bez konieczności wychodzenia z domu

– powiedział Jacek Taraśkiewicz, Dyrektor Biura Maklerskiego Alior Banku.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/biuro-maklerskie/aplikacje/aplikacja-alior-gielda.html
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-04-03-BM-wzmozona-aktywnosc.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Kazimierzy Wielkiej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
18 sierpnia 2019

PKO BP w Kazimierzy Wielkiej

W przyszłym roku raty kredytowe bez zmian?
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 listopada 2018

W przyszłym roku raty kredytowe bez zmian?

Santander Bank Polska w Gryficach
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 maja 2019

Santander Bank Polska w Gryficach

Kredyt gotówkowy Żywiec
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Żywiec

Alior Bank w Grudziądzu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
14 maja 2019

Alior Bank w Grudziądzu

Z Internetu chętniej korzystamy w telefonie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 lutego 2019

Z Internetu chętniej korzystamy w telefonie

Porównaj