Najczęściej komentowane
Portret polskiego windykatora
Badanie pokazało, że wizerunek powoli się zmienia. Okazuje się, że co dziesiąty respondent twierdzi, że są to uprzejmi, ale stanowczy konsultanci, którzy chcą pomóc rozwiązać problem. Co więcej, większość z nas uważa, że pracownicy windykacji powinni posiadać umiejętności miękkie, czyli umieć w odpowiedni sposób rozmawiać z ludźmi i prowadzić negocjacje.
– Praca na stanowisku windykatora to bardzo odpowiedzialne i stresujące zajęcie. Wymaga budowania zaufania pomiędzy obiema stronami, a także dbania o dobrą reputację na rynku od pierwszego kontaktu konsumenta z firmą. Warto zauważyć, że główną rolą windykatora nie jest jedynie obsługa zadłużenia klienta, ale przede wszystkim umożliwienie mu wyjścia z tarapatów finansowych. Mimo takiej polityki wielu firm zmiana podejścia dłużników do windykatorów jest niezwykle trudna – wyjaśnia Zbigniew Ćwikliński, dyrektor ds. operacji i windykacji w Wonga Polska.
Badania Wonga również potwierdzają zmieniający się obraz pracowników tego zawodu – prawie co dziesiąty z nas utożsamia windykatorów z konsultantami, którzy kontaktując się z nami, chcą wesprzeć nas w rozwiązaniu problemów. Praca na tym stanowisku kojarzy nam się też z kompetentnymi ludźmi, którzy są uprzejmi, ale i stanowczy.
Jaki jest windykator idealny ?
Badanie pokazało, że wśród wymienianych pożądanych cech windykatora znalazły się:
- umiejętność rozmowy z ludźmi
- umiejętności negocjacyjne
- odporność na stres
- wiedza na tematy finansowe
- konsekwentność
- empatia
- stanowczość
– Nasze badania pokazują, że w oczach polskiego społeczeństwa jest to zawód, który powinna wykonywać kompetentna osoba, znająca wysokie standardy pracy i szanująca innych. Wiele firm stawia właśnie na te aspekty przy rekrutacji swoich pracowników. Świadczenie wysokiej jakości usług windykacyjnych to także nasz priorytet – podkreśla Zbigniew Ćwikliński z Wonga Polska.
Dodaj komentarz