Od kilku lat Orange prowadzi współpracę z mBankiem. “Puls Biznesu” informuje, że to nie potrwa już długo, bo pomarańczowi w swojej nowej strategii przewidują budowę banku.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 28.05.2018
Udostępnij:

Orange podpisał umowę z mBankiem w 2014 roku. Zakładała ona powstanie nowej finansowej marki na rynku, której operator miał zapewnić 14 mln klientów, a bank infrastrukturę, zaplecze technologiczne, produkty bankowe, a także finansową wiedzę.

“Puls Biznesu” podaje, że Orange liczył, że usługi finansowe będą stanowiły 2-3% przychodów grupy, jednak obecnie związek Orange i mBanku istnieje tylko formalnie. 

Pojawi się Orange Bank ?

Po trzech latach, w marcu bieżącego roku rada nadzorcza banku podjęła uchwałę, w której daje zarządowi wolną rękę w podjęciu decyzji o rozwiązaniu umowy inwestycyjnej z Orange. 

Mimo informacji Pulsu, obie strony oficjalnie potwierdzają ciągłość swojej współpracy. Dziennik podaje jednak, że to mBank chce zrezygnować ze współpracy, bo zamiast obiecanych miliona klientów ma ich zaledwie 440 tys. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że bank dojrzał do wypowiedzenia umowy i może do tego dojść jeszcze w tym roku. Nasi rozmówcy twierdzą, że Orange, choć również nie ma złudzeń co do efektywności projektu, jeszcze przez jakiś czas chciałby utrzymać partnerstwo z bankiem.” – czytamy na stronie “Pulsu Biznesu”.

Co więcej, Puls informuje, że Orange pracuje nad budową własnego banku, co nie jest bardzo zaskakujące, bo na zachodzie, we Francji już taki działa. Kolejne oddziały mają powstać w Belgii, Hiszpanii i w Polsce. 

Orange Bank czy Bank Orange, jak pisze Puls, miałby powstać w trakcie kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy i aby uniknąć konieczności starania się o licencję bankową, rozważana jest koncepcja modelu white label.

Wszystkie plany pomarańczowych wynikają z przyjętej strategii dla usług finansowych. 

Komentarze