zadluzenia.com
zamknij

Prezes Banku Pocztowego odwołany ze stanowiska

Zaszły zmiany w zarządzie Banku Pocztowego. W wystosowanym komunikacie instytucja poinformowała, że przez Radę Nadzorczą banku odwołany ze stanowiska prezesa został Sławomir Zawadzki. Obowiązki prezesa będzie pełnił obecnie członek Rady Nadzorczej, Jakub Słupiński.


Zarząd Banku Pocztowego składa się, na chwilę obecną z:

- pełniącego obowiązki prezesa zarządu
- wiceprezesa zarządu
- dwóch członków zarządu.Były prezes zarządu

Sławomir Zawadzki był związany z bankiem w latach 1998 - 2001. Pełnił on wówczas funkcję wiceprezesa banku i był odpowiedzialny za sprawy finansowe. Od 1 lipca 2016 roku zajmował stanowisko wiceprezesa, a jednocześnie pełnił obowiązki prezesa Banku Pocztowego. Od września 2016 roku objął stanowisko prezesa instytucji.Tłumacz migowy w Banku Pocztowym
 

Od 15 października bieżącego roku, niesłyszący i słabosłyszący Klienci banku mogą skorzystać z tłumacza migowego. Z pomocy doradcy można skorzystać na urządzeniach elektronicznych:
- na stronach www.evelobank.pl oraz www.pocztowy.pl, w zakładce Kontakt, przycisnąć ikonę przedstawiającą symbol języka migowego
- na urządzeniach mobilnych, w aplikacji bankowej przejść do zakładki Przyjazny Kontakt,


oraz w oddziałach Banku Pocztowego.

Tłumacz migowy jest dostępny dla Klientów:
- od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00
- w sobotę w godzinach 8:00 - 17:00.
Bank Pocztowy
 

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Został założony w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

- odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
- mikrooddziałów
- pocztowych stref finansowych.


Głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce - PKO BP. 
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY