Zaszły zmiany w zarządzie Banku Pocztowego. W wystosowanym komunikacie instytucja poinformowała, że przez Radę Nadzorczą banku odwołany ze stanowiska prezesa został Sławomir Zawadzki. Obowiązki prezesa będzie pełnił obecnie członek Rady Nadzorczej, Jakub Słupiński.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.10.2018
Udostępnij:

Zarząd Banku Pocztowego składa się, na chwilę obecną z:

– pełniącego obowiązki prezesa zarządu

– wiceprezesa zarządu

– dwóch członków zarządu.

Były prezes zarządu

Sławomir Zawadzki był związany z bankiem w latach 1998 – 2001. Pełnił on wówczas funkcję wiceprezesa banku i był odpowiedzialny za sprawy finansowe. Od 1 lipca 2016 roku zajmował stanowisko wiceprezesa, a jednocześnie pełnił obowiązki prezesa Banku Pocztowego. Od września 2016 roku objął stanowisko prezesa instytucji.

Tłumacz migowy w Banku Pocztowym
 

Od 15 października bieżącego roku, niesłyszący i słabosłyszący Klienci banku mogą skorzystać z tłumacza migowego. Z pomocy doradcy można skorzystać na urządzeniach elektronicznych:
na stronach www.evelobank.pl oraz www.pocztowy.pl, w zakładce Kontakt, przycisnąć ikonę przedstawiającą symbol języka migowego
– na urządzeniach mobilnych, w aplikacji bankowej przejść do zakładki Przyjazny Kontakt,

oraz w oddziałach Banku Pocztowego.

Tłumacz migowy jest dostępny dla Klientów:
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00
w sobotę w godzinach 8:00 – 17:00.

Bank Pocztowy
 

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Został założony w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP. 
 

Komentarze