Liczba pouczeń po ogłoszeniu protestu policyjnego diametralnie wzrosła. Według wyliczeń NNSZZ Policjantów, przed podjęciem działań protestacyjnych poziom pouczeń wynosił 10%, zaś po ogłoszeniu protestu, ten sam współczynnik podniósł się do 85%.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.07.2018
Udostępnij:

Cała akcja rozpoczęła się 10 lipca. Policjanci chcą wywalczyć zmiany w wynagrodzeniu, systemie emerytalnym, czy zwolnieniach lekarskich. Wszelkie szczegóły opisane są w naszym artykule „Policjanci chcą podwyżek 650 zł”.


 

Konsekwencje wydawania pouczeń

Z danych wynika, że Policjanci wystawiają średnio 3 000 000 mandatów rocznie. W przeliczeniu na złotówki, taka liczba mandatów wnosi do budżetu państwa ponad 500 000 000 złotych rocznie. W oficjalnym komunikacie Protestacyjnym ZG NSZZ Policjantów wyczytać można także, że w ramach akcji „pouczenie zamiast mandatu”, kierowcy zaoszczędzą około 450 000 000 złotych, co jednocześnie oznacza straty dla Policji.


 

Niepełne dane

Należy wiedzieć, że oprócz wspominanych pouczeń, Policjanci stosowali także ostrzeżenia, czy też po prostu zwracali uwagę kierowcom. To właśnie te formy, które podczas protestu zastępują mandaty, nie zaliczają się do statystyk. Oznacza to, że że ustalony w komunikacie 85% wynik może być zaniżony.
 

Komentarze