Wszystkie rodziny zainteresowane złożeniem wniosku o świadczenie 500+ mają ostatnią szansę na dokonanie tego. Od dnia 27 czerwca bieżącego roku do 1 lipca bieżącego roku, nastąpi przerwa techniczna w składaniu wniosków. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 26.06.2018
Udostępnij:

Utrudnienia będą dotyczyły składania wniosków za pomocą bankowości internetowej oraz portalu PUE ZUS. Cała sytuacja będzie skutkiem prowadzonych prac na rządowej stronie [email protected].

Forma papierowa

Należy pamiętać, że w czesie przerwy składania wniosków przy wykorzystaniu Internetu, o świadczenie można ubiegać się składając dokumenty w formie papierowej. W tym celu należy skierować się do przynależącego do nas ośrodka pomocy społęcznej odpowiedniego lub odpowiedniego urzędu.

Komunikaty banków
 

Instytucje bankowe również wystosowały oficjalne komunikaty do swoich Klientów, którzy za pomocą bankowości Internetowej chcieliby złożyć wniosek o świadczenie 500+.
 

ING Bank Śląski poinformował swoich Klientów, że „od 27 czerwca do 1 lipca wniosek w programie Rodzina 500+ będzie niedostępny. Niedostępność tej funkcji związana jest z pracami po stronie rządowego systemu [email protected]”.
 

PKO BP napisał zaś, że „Od wtorku 26 czerwca br. w godzinach wieczornych do soboty 30 czerwca br.  nie będzie możliwe wypełnienia wniosku Rodzina 500+ poprzez serwis internetowy Banku.”.

Oświadczenie ZUS

ZUS poinformował, że od godziny 00:00 dnia 27 czerwca bieżącego roku, nie będzie można składać wniosków o świadczenie programu 500+. UTrudnienia spowodowane będą pracami serwisowymi. Taka sytuacja potrwać ma do godziny 02:00 dnia 1 lipca bieżącego roku.


 

Komentarze