„Weekend za pół ceny” dla turystów

„Weekend za pół ceny” dla turystów

author
Aneta Jankowska
28 września 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
„Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, to akcja, dzięki której turyści mają jeszcze chętniej podróżować po Polsce. Trzecia edycja projektu startuje już w piątek 6 października.

Lubimy podróżować po Polsce

Dane pokazują, że w porównaniu do ubiegłego roku ruch turystyczny w kraju w I połowie 2017 r. wzrósł o 7%. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna chcą jeszcze bardziej zwiększyć ilość podróży po Polsce i proponują turystom weekend za pół ceny. W akcji weźmie udział 560 podmiotów, które oferują usługi turystyczne. 

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Witold Bańka, minister sportu i turystyki, podkreśla, że turystyka to biznes.

Usługi, kulinaria, noclegi, kultura, sport, rekreacja – to system naczyń powiązanych, a zadaniem polskiego rządu jest wzmacniać turystykę, budować jej potencjał, a także efektywnie ją promować zarówno w kraju, jak i za granicą – dodaje.

W naszym kraju to właśnie turystyka jest jednym z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki – jej udział w PKB to około 6%. Według szacunków w tym sektorze pracuje więcej niż 760 tys. osób. Co istotne, na rozwoju tego rynku korzystają też inne sektory. 

GUS podaje, że ubiegłym roku Polskę odwiedziło 17,5 mln turystów zagranicznych – to wzrost o 4,5%. Byli to głównie Niemcy, jednak coraz częściej przyjeżdżają do nas Włosi, Francuzi, Brytyjczycy, Szwedzi, Słowacy czy Amerykanie. Sami również chętnie podróżujemy po Polsce –  z„Charakterystyki krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w 2016 roku”, którą przygotował resort turystyki, wynika, że wzięliśmy udział w 43,5 mln krajowych podróżach turystycznych, w tym w 17 mln długookresowych i 26,5 mln krótkookresowych. 

Weekend za pół ceny

Akcja dla turystów organizowana jest w całej Polsce. Od 6 do 8 października Polacy mogą skorzystać z różnych usług z 50% zniżką. W wydarzeniu bierze udział 560 podmiotów. Projekt ma ożywić krajową turystykę w niższym sezonie i tym samym wzmocnić promocję oferty wśród turystów krajowych. Z poprzedniej, wiosennej edycji skorzystało 70 tys. osób. 

Kiedy obowiązują zniżki?

1) zniżki zgłoszone przez partnerów akcji obowiązują od godz.17:00 w piątek 6 października 2017 r. do końca dnia 8 października 2017 r. w zależności od godzin pracy obiektu (np. w parkach rozrywki, muzeach, hotelach) zgodnie z zasadami określonymi w ofercie zgłoszonej przez partnera

2) niektórzy partnerzy (hotele, uzdrowiska, teatry) oferują możliwość zakupu usługi na inny wybrany termin, ściśle określony w ofercie, pod warunkiem dokonania zakupu lub rezerwacji w dniach 6– 8 października 2017 r.

Akcja „Polska Zobacz Więcej – weekend za pół ceny” jest organizowana po raz trzeci przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biorą w niej udział wszystkie polskie regiony. Liderem jest województwo małopolskie, gdzie do akcji zgłosiło się ponad 100 obiektów i miejsc, a w dalszej kolejności Dolny Śląsk (62) oraz województwo pomorskie (49) – wyjaśnia Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej.

W wydarzeniu biorą udział różne obiekty, te znane i te nieco mniej. Eksperci projektu informują, że istnieją marki turystyczne dobrze znane w swoim regionie. Jednak w skali kraju wypadają nieco gorzej. Jako przykład podają Wielki Gościniec Litewski, czyli szlak turystyczny nawiązujący do dawnego szlaku handlowego i pocztowego z czasów I Rzeczypospolitej, który obejmuje oprócz Polski także Litwę i Białoruś. 

Do akcji zgłosiły się bardzo różnorodne obiekty. W Centrum Szkła w Krośnie turysta może zobaczyć, jak tworzy się szkło, własnoręcznie wyprodukować jakiś element szklany, przy okazji zwiedzić Krosno i odwiedzić Bieszczady. Atrakcje można łączyć z noclegiem, a wszystko jest znacznie tańsze niż w sezonie letnim – tłumaczy Jacek Janowski.

Lista wszystkich obiektów, które biorą udział w projekcie dostępna jest na stronie: https://polskazobaczwiecej.pl/lista-obiekt%C3%B3w

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Szamotułach

Bank BNP Paribas jest jednym z najpotężniejszych banków detalicznych w Polsce. Sprawdzamy szczegółowe dane dotyczące oddziału banku w Szamotułach. Zobacz godziny pracy, dane kontaktowe oraz ofertę instytucji w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
17 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Bankuj i zyskuj z kontem” w Alior Banku

Alior Bank wystartował z promocją na start, w której w zamian za otworzenia Konta Jakże Osobistego i spełnienie prostych warunków Klienci mogą zgarnąć do 720 złotych premii przez cały rok. Promocja trwa do 31 maja 2021 roku Sprawdź warunki.

author
Patryk Byczek
24 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

E-paragony już w Polsce dzięki specustawie

Wchodząca w życie specustawa wdrożyła e-paragony, czyli elektroniczne rachunki wystawiane przez sprzedawców. Tym samym moc prawna elektronicznych paragonów została zrównana z mocą ich papierowych odpowiedników. Jakie są szczegóły przedsięwzięcia podane przez Ministerstwo Finansów?

author
Alicja Hirsekorn
05 kwietnia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Promocja: 300 zł za założenie i prowadzenie konta w mBanku

mBank stworzył promocję, która skierowana jest wyłącznie do nowych Klientów banku. W zamian za założenie eKonta, instytucja przyzna Klientowi 300 złotych premii. Akcja trwa do 9 września 2018 roku.

author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao z ofertą Konta Świat Premium

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o promocji oferty Konta Na Świat z rewolucyjną złotą kartą Mastercard oraz pakietem ubezpieczeń płatności internetowych, a także Kontem Oszczędnościowym Premium, które posiada wysokie oprocentowanie przez cztery miesiące.

author
Dominika Byczek
09 września 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Jak otrzymać drugi paszport?

W związku z zajściem wyjątkowych okoliczności polskie prawo umożliwia uzyskanie drugiego paszportu przez wnioskodawcę. Sprawdziliśmy, w jakich przypadkach można liczyć na przyznanie drugiego paszportu i jak wygląda proces oczekiwania na ten dokument. Zapraszamy do lektury!

author
Halszka Gronek
05 lipca 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Porównaj