„Weekend za pół ceny” dla turystów

„Weekend za pół ceny” dla turystów

author
Aneta Jankowska
28 września 2017
„Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny”, to akcja, dzięki której turyści mają jeszcze chętniej podróżować po Polsce. Trzecia edycja projektu startuje już w piątek 6 października.

Lubimy podróżować po Polsce

Dane pokazują, że w porównaniu do ubiegłego roku ruch turystyczny w kraju w I połowie 2017 r. wzrósł o 7%. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna chcą jeszcze bardziej zwiększyć ilość podróży po Polsce i proponują turystom weekend za pół ceny. W akcji weźmie udział 560 podmiotów, które oferują usługi turystyczne. 

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Witold Bańka, minister sportu i turystyki, podkreśla, że turystyka to biznes.

Usługi, kulinaria, noclegi, kultura, sport, rekreacja – to system naczyń powiązanych, a zadaniem polskiego rządu jest wzmacniać turystykę, budować jej potencjał, a także efektywnie ją promować zarówno w kraju, jak i za granicą – dodaje.

W naszym kraju to właśnie turystyka jest jednym z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki – jej udział w PKB to około 6%. Według szacunków w tym sektorze pracuje więcej niż 760 tys. osób. Co istotne, na rozwoju tego rynku korzystają też inne sektory. 

GUS podaje, że ubiegłym roku Polskę odwiedziło 17,5 mln turystów zagranicznych – to wzrost o 4,5%. Byli to głównie Niemcy, jednak coraz częściej przyjeżdżają do nas Włosi, Francuzi, Brytyjczycy, Szwedzi, Słowacy czy Amerykanie. Sami również chętnie podróżujemy po Polsce –  z„Charakterystyki krajowych i zagranicznych podróży mieszkańców Polski w 2016 roku”, którą przygotował resort turystyki, wynika, że wzięliśmy udział w 43,5 mln krajowych podróżach turystycznych, w tym w 17 mln długookresowych i 26,5 mln krótkookresowych. 

Weekend za pół ceny

Akcja dla turystów organizowana jest w całej Polsce. Od 6 do 8 października Polacy mogą skorzystać z różnych usług z 50% zniżką. W wydarzeniu bierze udział 560 podmiotów. Projekt ma ożywić krajową turystykę w niższym sezonie i tym samym wzmocnić promocję oferty wśród turystów krajowych. Z poprzedniej, wiosennej edycji skorzystało 70 tys. osób. 

Kiedy obowiązują zniżki?

1) zniżki zgłoszone przez partnerów akcji obowiązują od godz.17:00 w piątek 6 października 2017 r. do końca dnia 8 października 2017 r. w zależności od godzin pracy obiektu (np. w parkach rozrywki, muzeach, hotelach) zgodnie z zasadami określonymi w ofercie zgłoszonej przez partnera

2) niektórzy partnerzy (hotele, uzdrowiska, teatry) oferują możliwość zakupu usługi na inny wybrany termin, ściśle określony w ofercie, pod warunkiem dokonania zakupu lub rezerwacji w dniach 6– 8 października 2017 r.

Akcja „Polska Zobacz Więcej – weekend za pół ceny” jest organizowana po raz trzeci przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biorą w niej udział wszystkie polskie regiony. Liderem jest województwo małopolskie, gdzie do akcji zgłosiło się ponad 100 obiektów i miejsc, a w dalszej kolejności Dolny Śląsk (62) oraz województwo pomorskie (49) – wyjaśnia Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej.

W wydarzeniu biorą udział różne obiekty, te znane i te nieco mniej. Eksperci projektu informują, że istnieją marki turystyczne dobrze znane w swoim regionie. Jednak w skali kraju wypadają nieco gorzej. Jako przykład podają Wielki Gościniec Litewski, czyli szlak turystyczny nawiązujący do dawnego szlaku handlowego i pocztowego z czasów I Rzeczypospolitej, który obejmuje oprócz Polski także Litwę i Białoruś. 

Do akcji zgłosiły się bardzo różnorodne obiekty. W Centrum Szkła w Krośnie turysta może zobaczyć, jak tworzy się szkło, własnoręcznie wyprodukować jakiś element szklany, przy okazji zwiedzić Krosno i odwiedzić Bieszczady. Atrakcje można łączyć z noclegiem, a wszystko jest znacznie tańsze niż w sezonie letnim – tłumaczy Jacek Janowski.

Lista wszystkich obiektów, które biorą udział w projekcie dostępna jest na stronie: https://polskazobaczwiecej.pl/lista-obiekt%C3%B3w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro Terenowe ZUS w Janowie Lubelskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Janowie Lubelskim

Bank Pekao w Brusach
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Bank Pekao w Brusach

Kredyt lombardowy – co to jest?
Kredyty
author
Halszka Gronek
03 września 2018

Kredyt lombardowy – co to jest?

Pożyczki bez BIK Jasło
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
15 grudnia 2021

Pożyczki bez BIK Jasło

Jak złożyć reklamację na biuro podróży?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2018

Jak złożyć reklamację na biuro podróży?

Porównaj