Przyjazny Bank 2017 – sprawdź zwycięzców

Przyjazny Bank 2017 – sprawdź zwycięzców

author
Aneta Jankowska
06 października 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Newsweek przyznał nagrody w rankingu Przyjazny Bank 2017. To już 16. edycja plebiscytu. Wyróżnienia można było uzyskać w czterech kategoriach: „Bank dla Kowalskiego”, „Bank w Internecie”; „Bankowość mobilna” oraz „Bankowość hipoteczna”. 

Przebieg konkursu

Newsweek przygotowuje zestawienie razem z firmą badawczą Millward Brown. Na czym polega badanie? Opiera się ono na metodzie „tajemniczego klienta” – audytorzy wcielają się w rolę klienta i w ten sposób testują bankowe usługi (audytorzy odbyli wizyty w ponad 300 placówkach, ale korzystali też z bankowych infolinii czy usług internetowych).

O zajętym miejscu decydowała liczba zdobytych punktów, które przyznawane były za różne formy kontaktu z klientem. 

Najwyżej premiowane były:

w bankowości tradycyjnej – uprzejmość, zaangażowanie i kompetencje personelu, a także skuteczność przeprowadzania podstawowych operacji
w usługach internetowych i mobilnych – łatwość nawigacji po serwisie oraz efektywność kanałów kontaktu z bankiem i systemu transakcyjnego. 

Dodatkowo zwracano uwagę na wszystkie nowe usługi oraz funkcjonalności banku.

Kategorie rankingu

1) „Bank dla Kowalskiego” – tu oceniano przede wszystkim obsługę w placówkach
2) „Bankowość internetowa” – podstawowymi kryteriami były: funkcjonalność serwisu transakcyjnego i czas wykonywania podstawowych operacji 
3) „Bankowość mobilna” – w tej kategorii zwrócono uwagę na ofertę usług dla posiadaczy smartfonów 
4) „Bankowość hipoteczna” – sprawdzono to, komu i na jakich warunkach banki skłonne są udzielać kredytów na mieszkania i domy

NAGRODZENI

"Bank dla Kowalskiego"

1. Bank Millennium
2. Alior Bank
3. Getin Bank

"Bankowość Internetowa"

1. Getin Bank
2. Bank Millennium
3. Alior Bank

"Bankowość Mobilna"

1. Bank Millennium
2. Getin Bank
3. mBank

"Bankowość Hipoteczna"

1. Eurobank
2. Credit Agricole
3. Deutsche Bank

Przyjazny Bank 2016

W ubiegłym roku liderem był Bank Millennium. W konkretnych kategoriach wyniki wyglądały następująco. Pierwsze miejsce w “Bank dla Kowalskiego” zajął Getin Bank, w “Bankowość hipoteczna”: ING Bank Śląski, w “Bankowość mobilna”: mBank, a w “Bankowość internetowa”: Alior Bank.

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Jaworzno

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Zajmuje się udzielaniem kredytów gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Jaworznie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
18 lipca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Nowe mobilne terminale w PKP Intercity

W swoim najnowszym komunikacie PKP Intercity poinformowało o tym, że konduktorzy pociągów zostali już wyposażeni w nowe mobilne terminale mobilne. Ich funkcjonalność spowoduje znaczne usprawnienie obsługi pasażerów na pokładach pociągów. 1 250 nowych urządzeń od firmy S&T Poland Sp. z o.o. ruszyło już w trasę.

author
Alicja Hirsekorn
25 stycznia 2020
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Ustawa antylichwiarska ograniczy banki – komunikat FPP

Zdaniem analityków z Federacji Przedsiębiorców Polskich najnowszy projekt ustawy antylichwiarskiej może znacząco ograniczyć działalność banków w zakresie udzielania drobnych pożyczek ratalnych i gotówkowych. To z kolei, jak twierdzą eksperci, ma prowadzić do rozkwitu szarej strefy na rynku pożyczkowy. Sprawdzamy szczegóły najnowszego komunikatu FPP. 

author
Halszka Gronek
16 lipca 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Co to są REIT-y ?

REIT – ten tajemniczo brzmiący skrót pochodzący od pierwszych liter angielskiej nazwy Real Estate Investment Trust oznacza w praktyce rodzaj funduszu inwestycyjnego powołanego w celu znalezienia odpowiedniej inwestycji (nieruchomości). Taki fundusz lub spółka ma za zadanie kupić dobrze prosperujący budynek i wynajmować w nim lokale w sposób przynoszący maksymalne zyski. REIT-y są bardzo cenione u naszych zachodnich sąsiadów, dlatego rozważane jest wprowadzenie ich także w Polsce.

author
Dominika Byczek
21 września 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Darmowa pożyczka w Zaplo.pl

Tylko do 31 lipca trwa promocja darmowej pożyczki w Zaplo.pl. Maksymalnie pożyczymy nawet 10 000 zł – w całości przez Internet.

author
Patryk Byczek
21 czerwca 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Aplikacja mobilna VeloBank

VeloBank udostępnił swoim Klientom całkowicie nową aplikację mobilną. Dzięki niej, Klienci będą mogli przejść z bankowości internetowej z całkowicie nową, prostą i bardzo intuicyjną mobilną aplikację VeloBank, dzięki której dostęp do całej bankowości będzie w zasięgu ręki. Do udostępnienia nowej wersji aplikacji, VeloBank skłoniło tzw. podejście “mobile first”, to jest skupienie się głównie na potrzebach tych Klientów, którzy wybierają mobilny kontakt z bankiem. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
09 maja 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj