Rachunek bankowy dla kota i psa

Rachunek bankowy dla kota i psa

author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2018
Właściciele psów i kotów mieszkający we Włoszech mogą otworzyć rachunek bankowym swoim zwierzętom. Inicjatywa ma pozwolić na przejrzyste zarządzanie i kontrolowanie budżetu domowego, a osobne konta pupili mają na to pozwolić. 

Powyższa propozycja została przedstawiona Klientom banku Piancezna, w regionie Emilia-Romania. Na pomysł wpadł podobno jeden z Klientów instytucji, który chciał założyć konto przeznaczone dla swojego czworonoga, aby w o wiele czytelniejszy sposób prowadzić rachunek związany z wydawanymi na niego pieniędzmi.

Właściciel zwierzaka z założonym rachunkiem bankowym może liczyć na różnego rodzaju zniżki oraz ulgi w sklepach z produktami dla pupila, podczas wizyt u weterynarza, a także wykupując ubezpieczenie swojemu zwierzakowi. W danych personalnych konta widnieje imię czworonoga i nazwisko właściciela.

Prezes banku ze zwierzęcym kontem
 

Corrado Sforza Fogliani, który jest właścicielem banku w Piancezie (Banca di Piacenza), jako jedna z pierwszych osób otworzył konto dla swojego zwierzaka. Pies rasy cocker spaniel wabiący się Sun, posiada swój własny rachunek w banku swojego właściciela. 
 

Na chwilę obecną zostało otwartych około sto rachunków dla czworonogów. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ ponad połowa osób zamieszkująca pobliskie tereny posiada w swoim domu przynajmniej jedno zwierzę.

Prezes banku postanowił przeanalizować pomysł stworzenia rachunków dla zwierząt po tym, jak jeden z Klientów jego banku poprosił o założenie konta dla jego pupila, by na nim mógł gromadzić wszystkie pieniądze przeznaczone właśnie na zwierzę. Prezes nie mógł spełnić życzenia Klienta od razu, lecz po przeanalizowaniu tej kwestii bank stanął na wysokości zadania i konta dla zwierząt można założyć.


źródło grafiki: http://www.bancadipiacenza.it/site/home/in-evidenza/conto-amici-fedeli.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Placeme – aplikacja dla przedsiębiorców od ING
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
10 lutego 2019

Placeme – aplikacja dla przedsiębiorców od ING

Karta Kibica z Alior Banku
Wpisy
autor wpisu
Monika_Lis
16 lutego 2015

Karta Kibica z Alior Banku

Jak zrezygnować z Empik Premium?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
15 lipca 2020

Jak zrezygnować z Empik Premium?

Credit Agricole w Stalowej Woli
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019

Credit Agricole w Stalowej Woli

Porównaj