Zgodnie z informacjami podanymi przez portal filmstart.pl, powstanie film “Solid Gold” inspirowany znaną aferą Amber Gold. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 06.09.2018
Udostępnij:

Afera w kinach

Pod koniec sierpnia Gdynia stała się planem filmowym dla nowego filmu Jacka Bromskiego (reżyser między innymi "U Pana Boga za piecem").

“Solid Gold” opowiada o policjantach prowadzących śledztwo w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu i rozpracowujących grupę zajmującą się budową piramidy finansowej oferującej inwestycje na podejrzanie wysoki procent. 

To nie tylko film sensacyjny, ale także ciekawie opowiedziana historia o Trójmieście w okresie po transformacji. Bohaterowie będą poruszać się na pograniczu świata polityki, biznesu i mafii – wyjaśnił w wywiadzie dla portalu „Gdynia.pl” Leszek Kopeć, dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Kogo zobaczymy w obsadzie? Janusza Gajosa, Martę Nieradkiewicz, Mateusza Kościukiewicz, Olgierda Łukaszewicz i Krzysztofa Stroiński. 

Z informacji portalu filmstart.pl wynika, że film otrzymał wsparcie finansowe z Gdyńskiego Funduszu Filmowego. Widzowie “Solid Gold” zobaczą takie lokacje jak molo w Orłowie, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, marina jachtowa, hotel Marriott, bulwar Nadmorski czy kawiarnia w domku Żeromskiego

Zdjęcia w Gdyni potrwają do 8 września, a odpowiada za nie Arkadiusz Tomiak. Producentem filmu jest Akson Studio.

Komentarze