Czas wakacji to czas urlopów. Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wczasy i jak wynika z badania Diners Club Polska, swój odpoczynek organizują raczej na własną rękę.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 01.08.2018
Udostępnij:

Samodzielny Kowalski

Lubimy mieć wszystko pod kontrolą i sami planować wyjazdy. Okazuje się, że więcej niż 60% z nas organizuje swoje wakacje samodzielnie lub z pomocą rodziny i znajomych – taką odpowiedź wskazało 25% respondentów. Z drugiej strony na biuro podróży decyduje się blisko 9% ankietowanych Polaków. W ubiegłym roku biura podróży o pomoc w organizacji wymarzonych wakacji, prosiło więcej niż 16% Polaków.

Narzędziem, po które najczęściej sięgają Polacy przy planowaniu swoich urlopów, jest Internet. To tam kupujemy bilety lotnicze i rezerwujemy miejsca w hotelach. Prawie 30% respondentów bookuje wcześniej noclegi, a blisko 28% korzysta z wyszukiwarki lotów i noclegów.

Ciekawostką, którą pokazało badanie, jest fakt, że osoby korzystające z Programu 500+, chętnie korzystają z biur podróży. To zmiana zachowań w porównaniu do badania z ubiegłego roku, w którym wcześniej nikt nie udzielił takiej odpowiedzi.

  • wakacje na własną rękę najczęściej organizują osoby około 30. roku życia
  • najrzadziej na taką formę decydują się osoby w wieku 70 lat i więcej
  • z pomocy rodziny lub przyjaciół w przygotowaniu swoich planów wakacyjnych korzystają zwykle 60-latkowie
  • samodzielne plany urlopowe częściej snują mieszkańcy wsi niż miast
  • Polacy chcieliby korzystać z dodatkowych udogodnień, jak np. automatycznie uruchamiane ubezpieczenie w podróży czy innych programów lojalnościowych
Komentarze