W Ikea wypożyczysz auto dostawcze

W Ikea wypożyczysz auto dostawcze

author
Aneta Jankowska
05 września 2017
Wszyscy klienci Ikea mogą od wczoraj wypożyczać samochody dostawcze. Co prawda, z takiej opcji skorzystają na razie tylko odwiedzający sieć w Krakowie, ale Ikea planuje dodać w przyszłości kolejne miasta.

Pierwsza taka usługa w Polsce

Ikea razem z systemem carsharingowym Traficar udostępniła nową usługę dla klientów. Aktualnie w ramach pilotażu do dyspozycji jest sześć aut, chociaż jak zapewnia Traficar, w razie potrzeby ich liczba może się zwiększyć. 

To pierwsze tego typu rozwiązanie w kraju, które umożliwia wypożyczenie auta dostawczego na minuty. Usługa jest kolejnym krokiem Traficara w rozwoju coraz bardziej popularnego współdzielenia samochodu. 

W kwietniu br. uruchomiliśmy specjalne stanowiska dla osobowych Traficarów, które cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów. Carsharing samochodów dostawczych to z kolei wygodny, niedrogi i ekologiczny sposób na przewiezienie do domu większych zakupów – tłumaczy Grzegorz Bochenek, kierownik marketingu IKEA Kraków.

Ile kosztuje taka usługa ?

Chętni zapłacą 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju, czyli identycznie jak w przypadku aut osobowych. Klienci mogą korzystać z samochodów renault kangoo. 

Jak skorzystać z carsharingu ?

1. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, które stoją na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu.

2. Następnie, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd.

3. Kluczyki czekają w schowku.

Przestrzeń bagażowa auta to 190x120x110 cm. W razie potrzeby możemy uzyskać jeszcze więcej miejsca w postaci dodatkowych 180 cm wysokości po złożeniu fotelu pasażera. Do prowadzenia pojazdu wystarczy prawo jazdy kategorii B. Po kursie i przetransportowaniu zakupionych mebli wypożyczony samochód trzeba odstawić na wyznaczone miejsce, czyli na parking przed Ikeą Kraków, w bezpośrednim sąsiedztwie wyjścia ze sklepu.

Samochody zostały wybrane specjalnie z myślą o produktach naszego partnera – Ikea Kraków i będzie można nimi przewieźć każdy mebel dostępny w sklepie. Po okresie wdrożenia chcemy, aby usługa była dostępna dla wszystkich sieci oferujących artykuły budowlane lub ogrodowe, które będą zainteresowane udostępnieniem przestrzeni dla samochodów dostawczych Traficar. Dzięki temu wypożyczanie na minuty stanie się jeszcze wygodniejsze – wyjaśnia Piotr Groński, prezes spółki Traficar.

Mieszkańcy Krakowa jako pierwsi będą mogli skorzystać z nowej usługi. Do poniedziałku 11 września w IKEA Kraków dostępne będzie również specjalne stanowisko, gdzie pracownicy Traficara przejdą z zainteresowanymi przez proces rejestracji i odpowiedzą na nurtujące ich pytania. 

Dbając o naturę

Firmy zapewniają, że istotnym aspektem wprowadzenia usługi jest troska o środowisko. Na oficjalnej stronie Traficar czytamy:

Zarówno IKEA, jak i Traficar dużą wagę przywiązują do troski o środowisko, a w tym aspekcie carsharing stanowi idealne pole do współpracy. W kwietniu br. na parkingu IKEA Kraków powstały specjalne stanowiska dla osobowych Traficarów. Statystyki z rynku niemieckiego wskazują, że jeden współdzielony pojazd zastępuje nawet 19 samochodów prywatnych. Ma to ogromne znaczenie w mieście takim jak Kraków, od lat zmagającym się z wyzwaniami zanieczyszczonego powietrza, nieustannymi korkami oraz brakiem wolnych miejsc parkingowych. Warto dodać, że wszystkie samochody z floty Traficar spełniają restrykcyjną normę EURO 6 – europejski standard w zakresie emisji spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Fil
Fil
2017-09-05 20:59:46

Super, bardzo dobry pomysł

Podobne artykuły

PKO BP w Mońkach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 lipca 2019

PKO BP w Mońkach

Ile kosztuje Suntago Wodny Świat?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 lutego 2020

Ile kosztuje Suntago Wodny Świat?

Santander Bank Polska w Twardogórze
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Twardogórze

BNP Paribas oddziały w Kołobrzegu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Kołobrzegu

Alior Bank chce przejąć Eurobank
Wpisy
author
Patryk Byczek
06 września 2018

Alior Bank chce przejąć Eurobank

Citi Handlowy – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
Dominika Sobieraj
28 listopada 2022

Citi Handlowy – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Porównaj