Wakacyjne zwyczaje Polaków – badanie

Wakacyjne zwyczaje Polaków – badanie

author
Aneta Jankowska
20 sierpnia 2018
Wakacje powoli dobiegają końca, więc przyszedł czas na podsumowania. Badanie “Wakacyjne zwyczaje Polaków” sprawdziło, w jaki sposób wypoczywamy w trakcie urlopów.

Serwis Prezentmarzen.pl przeprowadził badanie, w którym przeanalizował wakacyjne zwyczaje Polaków. Czy potrafimy odpoczywać w trakcie dni wolnych od pracy? Jakie kierunki wybieramy na swoje wymarzone wakacje?

Kowalski na wakacjach

Co trzeci Polak na wakacjach w tym roku spędzi 7 dni. 24% z nas wybrało urlop na 10 dni, a 22% postanowiło zostać w domu. Dokąd wyjeżdżamy? Prawie 30% Polaków zostaje w kraju i nie zamierza organizować żadnego wyjazdu za granicę. Chętnie podróżujemy po Polsce (27% wskazań badanych), a najczęstszym wyborem polskich urlopowiczów jest Bałtyk (35% wskazań). 

Trzy aspekty, na które zwracamy uwagę podczas urlopu:

 • atrakcyjność turystyczna miejsca – 29%
 • bliskość lokalnych rozrywek – 38%
 • komfort i wygoda zakwaterowania – 24%

Polacy organizują swoje wakacje samodzielnie – ponad połowa ankietowanych planuje odpoczynek na własną rękę. Jedynie 16% zadeklarowało, że korzysta z usług biur podróży lub dołącza się do zaplanowanego przez swoją rodzinę wyjazdu. 

Ile wydajemy na wakacje?

 • 46% z nas przeznaczy na swój urlop do 3 000 zł
 • 27% badanych do 2 000 zł
 • 19% ankietowanych zamierza wydać do 4 000 z
 • 8% zapytanych przeznaczy na ten cel ponad 4 000 zł

Polak wiecznie w pracy

Czy wyjeżdżając na wakacje, potrafimy oderwać się od swoich obowiązków? Z badania wynika, że 66% z nas uważa, że potrafi odpoczywać na wakacjach. 22% decyduje się wziąć ze sobą laptopa na wyjazd i od czasu do czasu poświęcać wolne chwile na obowiązki. Natomiast 12% badanych zadeklarowało, że nawet na urlopie nie może zapomnieć o swoich służbowych zadaniach. 

A szkoda – bo przecież urlop powinien być czasem regeneracji organizmu. Tak uważa 37% badanych Polaków. Dla 29% z nas, wakacje to sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. 

Co robimy w trakcie wakacji?

Odpoczywamy aktywnie – wybierając się na urlop nie zapominamy o sporcie. Wielu Polaków po raz pierwszy decyduje się właśnie w tym czasie na sporty ekstremalne.

Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń wyjaśnia, że rośnie zainteresowanie niestandardowymi i ciekawymi atrakcjami, takimi jak na przykład lot motolotnią, Flyboard czy Bubble Football. 

Z roku na rok Polacy przeznaczają na letni wypoczynek związany ze sportem, rekreacją i realizacją marzeń coraz większe budżety. Nawet jeśli spędzają wakacje w kraju, to szukają w miejscu wypoczynku ciekawych i oryginalnych rozrywek. Aktywny urlop pozwala na regenerację organizmu i pomaga złapać dystans zarówno do życia zawodowego, jak i prywatnego – komentuje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Mauryc
Mauryc
2018-08-20 19:22:31

Najgorszym zwyczajem jest zostawianie np. na plaży torby z dokumentami i chodzenie za dzieciakami do wody. Nic prostszego dla złodzieja jak skorzystać z takiej okazji i wykraść dokumenty. Jak się ma ochornę w chorńpesel to jeszcze luz, ale inaczej to może być kiepsko.

  Azja
  Azja
  2018-08-21 08:53:45

  Szczerze mówiąc to oni nie muszą już kraść tych dowodów wystarczy że sobie kupią jakieś dane osobowe czy po prostu wykradną z jakiejś firmy. Taka ochrona danych jest konieczna teraz

   matiz
   matiz
   2018-09-16 12:37:54

   to prawda, w wielu miejscach trzeba zostawić swój pesel, a jak się zbuntujesz to z niektórych usług po prostu nie skorzystasz :P a przecież to istny raj dla złodzejaszków danych

    Azja
    Azja
    2018-09-27 11:49:07

    Dokładnie zostawisz dowód on sobie cyknie fotkę i ma wszystkie dane żeby zaciągnąć kredyt, dlatego bez chronpesel teraz ciężko o bezpieczeństwo naszych danych

Podobne artykuły

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
04 lipca 2019

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?

Promocja: „Zimowe przejazdy” w mytaxi
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
10 lutego 2019

Promocja: „Zimowe przejazdy” w mytaxi

Kredyt sam w domu – promocja mBanku
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
25 listopada 2013

Kredyt sam w domu – promocja mBanku

Kredyt hipoteczny Mońki
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
12 października 2017

Kredyt hipoteczny Mońki

Płatności za e-zakupy. Jak płacą Polacy?
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2018

Płatności za e-zakupy. Jak płacą Polacy?

Kredytmarket.com – platforma kredytowa dla firm
Wpisy
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
19 sierpnia 2016

Kredytmarket.com – platforma kredytowa dla firm

Porównaj