zadluzenia.com
zamknij

Wakacyjne zwyczaje Polaków – badanie

Wakacje powoli dobiegają końca, więc przyszedł czas na podsumowania. Badanie “Wakacyjne zwyczaje Polaków” sprawdziło, w jaki sposób wypoczywamy w trakcie urlopów.

 

 

Serwis Prezentmarzen.pl przeprowadził badanie, w którym przeanalizował wakacyjne zwyczaje Polaków. Czy potrafimy odpoczywać w trakcie dni wolnych od pracy? Jakie kierunki wybieramy na swoje wymarzone wakacje?

 

Kowalski na wakacjach

 

Co trzeci Polak na wakacjach w tym roku spędzi 7 dni. 24% z nas wybrało urlop na 10 dni, a 22% postanowiło zostać w domu. Dokąd wyjeżdżamy? Prawie 30% Polaków zostaje w kraju i nie zamierza organizować żadnego wyjazdu za granicę. Chętnie podróżujemy po Polsce (27% wskazań badanych), a najczęstszym wyborem polskich urlopowiczów jest Bałtyk (35% wskazań). 


Trzy aspekty, na które zwracamy uwagę podczas urlopu:

 

  • atrakcyjność turystyczna miejsca - 29%
  • bliskość lokalnych rozrywek - 38%
  • komfort i wygoda zakwaterowania - 24%

 

Polacy organizują swoje wakacje samodzielnie - ponad połowa ankietowanych planuje odpoczynek na własną rękę. Jedynie 16% zadeklarowało, że korzysta z usług biur podróży lub dołącza się do zaplanowanego przez swoją rodzinę wyjazdu. 

 

Ile wydajemy na wakacje?

 

  • 46% z nas przeznaczy na swój urlop do 3 000 zł
  • 27% badanych do 2 000 zł
  • 19% ankietowanych zamierza wydać do 4 000 z
  • 8% zapytanych przeznaczy na ten cel ponad 4 000 zł

 

Polak wiecznie w pracy

 

Czy wyjeżdżając na wakacje, potrafimy oderwać się od swoich obowiązków? Z badania wynika, że 66% z nas uważa, że potrafi odpoczywać na wakacjach. 22% decyduje się wziąć ze sobą laptopa na wyjazd i od czasu do czasu poświęcać wolne chwile na obowiązki. Natomiast 12% badanych zadeklarowało, że nawet na urlopie nie może zapomnieć o swoich służbowych zadaniach. 

 

A szkoda - bo przecież urlop powinien być czasem regeneracji organizmu. Tak uważa 37% badanych Polaków. Dla 29% z nas, wakacje to sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. 

 

Co robimy w trakcie wakacji?

 

Odpoczywamy aktywnie - wybierając się na urlop nie zapominamy o sporcie. Wielu Polaków po raz pierwszy decyduje się właśnie w tym czasie na sporty ekstremalne.

 

Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń wyjaśnia, że rośnie zainteresowanie niestandardowymi i ciekawymi atrakcjami, takimi jak na przykład lot motolotnią, Flyboard czy Bubble Football. 

 

- Z roku na rok Polacy przeznaczają na letni wypoczynek związany ze sportem, rekreacją i realizacją marzeń coraz większe budżety. Nawet jeśli spędzają wakacje w kraju, to szukają w miejscu wypoczynku ciekawych i oryginalnych rozrywek. Aktywny urlop pozwala na regenerację organizmu i pomaga złapać dystans zarówno do życia zawodowego, jak i prywatnego – komentuje. 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~Mauryc

Najgorszym zwyczajem jest zostawianie np. na plaży torby z dokumentami i chodzenie za dzieciakami do wody. Nic prostszego dla złodzieja jak skorzystać z takiej okazji i wykraść dokumenty. Jak się ma ochornę w chorńpesel to jeszcze luz, ale inaczej to może być kiepsko.   Odpowiedź

~Azja

Szczerze mówiąc to oni nie muszą już kraść tych dowodów wystarczy że sobie kupią jakieś dane osobowe czy po prostu wykradną z jakiejś firmy. Taka ochrona danych jest konieczna teraz   Odpowiedź

~matiz

to prawda, w wielu miejscach trzeba zostawić swój pesel, a jak się zbuntujesz to z niektórych usług po prostu nie skorzystasz :P a przecież to istny raj dla złodzejaszków danych   Odpowiedź