PKO BP wprowadza do swojej oferty nowe produkty. Największy bank w Polsce daje możliwość zakupienia ubezpieczenia komunikacyjnego OC wraz z AC, Assistance, NNW oraz Zieloną Kartą. Póki co instytucja będzie prowadziła sprzedaż produktu jedynie w 400 placówkach fizycznych.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 12.09.2018
Udostępnij:

Dopiero na początku października sprzedaż ubezpieczeń będzie prowadzona we wszystkich punktach banku. W komunikacie bank podaje jednak, że już w pierwszym kwartale tego typu transakcje będzie można przeprowadzić za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej banku.


 

Współpraca z firmami ubezpieczeniowymi

Partnerami banku w zakresie sprzedaży ubezpieczeń są:
 

  • PKO Ubezpieczenia

  • Benefia,

  • Link 4,

  • InterRisk,

  • Proama.

Do grupy obecnych ubezpieczycieli w październiku dołączy także AXA. Należy zaznaczyć, że usługa PKO nie jest w pełni standardowa. Bank pozwala, w ramach jednej polisy, na zakup usług w różnych firmach. Oznacza to, że umowa o OC może zostać zawarta z Link 4, a AC może być dokupione w InterRisk. Nie ma zatem konieczności kupowania jednego całego pakietu od konkretnego ubezpieczyciela. Kupujący będzie mógł sam wybrać, które oferty konkretnego produktu go interesują i wykupić dany pakiet tam, gdzie aktualnie będzie on najtańszy.

Oferta banku

Osoba posiadająca pojazd może wykupić polisę OC wraz z NNW, Assistance, AC oraz Zieloną Kartą. Zakres wszystkich wariantów, za wyjątkiem Assistance, jest niezmienny niezależnie od wybranej firmy ubezpieczeniowej. W tym przypadku do właściciel samochodu decyduje o tym, która firma będzie odpowiedzialna za dany pakiet. Najważniejszy jest tutaj wybór Klienta kierującego się takimi kryteriami, które będą dla niego najbardziej odpowiednie. Główną rolę będzie odgrywała cena ubezpieczenia, sposób likwidacji szkody oraz wypłaty odszkodowania. Składka ubezpieczenia jest obliczana w ciągu kilku minut, na podstawie dokonanych przez Klienta wyborów. Ciekawym rozwiązaniem banku jest możliwość wybrania pakietu i wykupienia go z wyprzedzeniem liczącym nawet pół roku. Klient wówczas zabezpiecza się przed ewentualnymi zmianami cen i stawek produktów.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec ubiegłego roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych, natomiast pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 933 000 000 złotych. Akcje spółki notowane są na GPW w Warszawie od 2004 roku. Oferta grupy skierowana jest do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.

źródło: „http://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/produktowe/ubezpieczenia-komunikacyjne-w-pko-banku-polskim/„

Komentarze