Badanie #MobilnyPortetPolaka Banku Millennium sprawdziło przywiązanie Polaków do telefonu komórkowego. Czy potrafimy z niego zrezygnować w trakcie wakacji?

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 11.07.2018
Udostępnij:

Analizę przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. 

Chociaż wakacje kojarzą się przede wszystkim z bezgranicznym wypoczynkiem i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, to 92% zapytanych Polaków korzysta w trakcie urlopu z telefonu. Smartfon w ręku nie służy jedynie przeglądaniu mediów społecznościowych. Do czego jeszcze używają go Polacy?

  • jako narzędzie do płacenia podczas wakacji za zakupy – 41%
  • do sprawdzania stanu konta/historii transakcji – 92%
  • do opłacania zapomnianych przed urlopem rachunków – 58%

Twórcy badania przypominają, że bankowe aplikacje mobilne są często wyposażone w funkcję lokalizacji. Dzięki temu możemy skorzystać z najbliższego bankomatu. Zgodnie z #MobilnymPortretemPolaka, 31% użytkowników smartfonów korzystających z bankowości mobilnej deklaruje, że szuka w ten sposób bankomatów. 

Co ciekawe, tyle samo osób szuka placówek bankowych. Telefon jest również źródłem zakupu ubezpieczeń turystycznych i komunikacyjnych. 

W wakacje kwestie finansowe chcemy załatwiać szczególnie szybko, wygodnie i bez zbędnych formalności. Dlatego tak ważny jest dla naszych klientów wygodny, mobilny dostęp do konta i dodatkowe usługi, z których również mogą skorzystać mobilnie takie jak np. możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego w aplikacji mobilnej, nawet na lotnisku, tuż przed wylotem. Posiadacze naszego Konta 360° cenią sobie bezprowizyjne wypłaty z bankomatów za granicą, a właściciele konta w euro posiadanie karty Voyager, rozliczanej w euro. Mogą ją zamówić w serwisie internetowym, korzystać z niej w ramach obecnej promocji bez opłaty przez cały rok i płacić w euro bez kosztów przewalutowania. – mówi Tomasz Pol, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium.

Komentarze