zadluzenia.com
zamknij

Wieczorne dostawy od Allegro

Użytkownicy Allegro, których nie ma zazwyczaj w domu w ciągu dnia, będą mogli teraz odebrać przesyłkę od kuriera wieczorem. Serwis wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwia odbiór paczek nawet o 22.00. 

 

 

Allegro razem z firmą kurierską DHL będą realizować dostawy również wieczorami. “Kurier Wieczór” to nowa forma dostawy na polskim rynku. Serwis spodziewa się, że dzięki niej wzrośnie zadowolenie klientów i ich skłonność do zakupów.

 

O której klienci będą mogli odebrać paczkę ?

 

Sprzedawcy w ramach nowej usługi mogą zaproponować swoim klientom dostawę kurierem:

 

- 18.00-22.00 w miastach
- 17.00-22.00poza większymi miastami

 

Ile kosztuje taka forma dostawy ?

 

Koszt dostawy wynosi 12,24 zł brutto za paczkę do 10 kg. Istnieje także opcja dostarczenia przesyłek do 20 i do 31,5 kg. Status nadania oraz samą przesyłkę będzie można wygodnie śledzić w zakładce "Moje Zakupy" na Allegro.

 

Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro, tłumaczy, że rynek usług logistycznych w Polsce rozwija się bardzo intensywnie. 

 

- Głównym motorem wzrostu jest e-commerce. Jednocześnie mamy jeszcze dużo do nadrobienia zarówno w zakresie nowości produktowych, takich jak elastyczne godziny dostawy czy dostawy tego samego lub następnego dnia, jak i w kwestiach podstawowych takich jak wygodne śledzenie przesyłek, szybkość oraz terminowość dostaw - tłumaczy.

 

Paczki wolimy odbierać wieczorem

 

Allegro podaje, że prawie 70% kupujących chciałoby odbierać przesyłki wieczorem - w domu i po pracy. 40% użytkowników serwisu, którzy kupują regularnie produkty, rezygnuje z przesyłki kurierskiej, ponieważ kurier przychodzi w godzinach, w których nie ma ich w domu. Nowa opcja dostawy może to zmienić.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY