Brytyjski gigant pożyczkowy nie przyjmuje już wniosków dotyczących nowych pożyczek. Biznes Wongi jest bliski niewypłacalności, od momentu kiedy do firmy zaczęły napływać roszczenia Klientów, którzy zaciągali pożyczki przed 2014 rokiem.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 31.08.2018
Udostępnij:

Na przestrzeni kilku ostatnich dni brytyjskie media informowały o poważnych kłopotach, z którymi aktualnie mierzy się Wonga. Sytuacja nie uległa poprawie, nawet po otrzymaniu kapitału od udziałowców wynoszącym 10 000 000 funtów.

Upadek wielkiej firmy

Wonga w Wielkiej Brytanii generowała straty już od 2015 roku. Powodem tak niekorzystnych wydarzeń była konieczność wypłaty odszkodowań wszystkim Klientom, względem których zastosowano nieprawidłowe praktyki windykacyjne. Ponadto problemy przybrały swoją miarę w związku z wprowadzonymi na brytyjskim rynku limitami kosztów kredytów. To właśnie te działania znacznie obniżyły opłacalność biznesu.


 

Przyszłość Klientów

Wonga poinformowała swoich Klientów, że aktualnie zaprzestała udzielania nowych zobowiązań. Firma wciąż ocenia opcje, w których mogłaby kontynuować swoje działania. Co najważniejsze, Klienci w dalszym ciagu powinni utrzymywać regularność spłat własnych zadłużeń.

Brytyjskie media informowały, że aktywa polskiego oddziały miałyby zostać sprzedane. Jednak biuro prasowe Wonga.pl komunikowało, że sytuacja firmy na polskim rynku jest stabilna, a rok ubiegły polski oddział zakończył z zyskiem netto wynoszącym 6 000 000 złotych.


 

Komentarze