zadluzenia.com
zamknij

Za granicą najchętniej płacimy kartą

Nie boimy się używać kart za granicą. Co więcej, to jeden z najczęściej używanych przez Polaków środków płatniczych na wakacjach.

 

 

Używamy kart, ale przed wyjazdem chętnie odwiedzamy kantor

 

Zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego, w użyciu jest ponad 39 mln kart płatniczych. Coraz rzadziej używamy gotówki, a za drobne zakupy zwykle płacimy zbliżeniowo. 

 

Polaków zapytano o to, w jaki sposób najchętniej płacą za granicą. Okazuje się, że karty zajęły pod tym względem pierwsze miejsce. Uważamy, że jest to jeden z najlepszych sposobów płatności poza granicami kraju. 

 

Prawie 30% respondentów deklaruje, że właśnie w taki sposób będzie płacić za zakupy i inne przyjemności podczas wakacji. Odsetek wskazań zależy jednak od zarobków - 37% Polaków, którzy zarabiają miesięcznie ponad 7 tys. zł woli używać plastików. Zwolennikami płatności za pomocą karty są przede wszystkim ludzie młodzi.

 

Popularność kart za granicą nie oznacza, że Polacy nie używają już w ogóle gotówki w trakcie urlopu. Chętniej wypłacają pieniądze z bankomatów, o ile wypłaty są całkowicie darmowe - taką odpowiedź wskazało 10% ankietowanych.

 

Co z kantorem?

 

17% Polaków przed wyjazdem odwiedza kantor i wymienia złotówki na potrzebną walutę. Co ciekawe, to właśnie panie częściej decydują się na ten krok - ponad 25% wskazań Polek. 

 

 

Przed wybraniem się na urlop, warto zadbać o dwa rodzaje płatności. W przypadku, kiedy będziemy mieli problemy z kartą, to uratuje nas wcześniej wpłacona lub wymieniona gotówka.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY