zadluzenia.com
zamknij

Za mandat zapłacimy kartą

MSWiA zamierza wprowadzić możliwość płacenia za mandat przy użyciu karty płatniczej. Policjanci mają otrzymać terminale do kart, z których będą mogli korzystać zarówno Polacy jak i cudzoziemcy.

 

Takie rewolucyjne zmiany zawarte zostały w projekcie nowelizacji kodeksu w sprawach o wykroczenia. Póki co propozycja trafiła do konsultacji.

 

Obecnie mamy trzy rodzaje mandatów

 

1) kredytowany

2) zaoczny

3) gotówkowy – tylko dla cudzoziemców

 

Największe zmiany dotkną właśnie cudzoziemców, którzy w tej chwili za mandat muszą zapłacić gotówką. Jeżeli nie mają jej przy sobie – policjanci mają obowiązek dowieść ich do najbliższego bankomatu. Wprowadzenie możliwości płacenia kartą płatniczą bezpośrednio w radiowozie znacznie to uprości.

 

W uzasadnieniu projektu wskazano, że: „(…)W wielu miejscowościach istnieje możliwość uzyskania z bankomatu polskich pieniędzy, jednakże wiąże się to z koniecznością zapewnienia sprawcy, lub innej osobie dysponującej kartą, możliwości dotarcia do tego bankomatu”.

 

Oczywiście po wprowadzeniu zmian, Polacy nadal będą mogli zapłacić mandat w dowolny sposób: na poczcie lub przez Internet. Jak zapłacić mandat online ? Wszelkie informacje znajdziecie w tym artykule:

https://www.zadluzenia.com/artykul/jak-zaplacic-mandat-przez-internet/

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY