Pekao w nowej kampanii promuje rozwiązania cyfrowe
Bank Pekao nie zwalnia w digitalizacji usług skierowanych do korporacji oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zgodnie ze strategią, Bank Pekao na bieżąco wdraża rozwiązania pozwalające na skuteczniejsze zarządzanie finansami firmy z dowolnego miejsca na świecie.
Bank Pekao oferuje swoim Klientom, między innymi możliwość
– prostego i bezpiecznego podpisywania umów oraz aneksów,
– składania dyspozycji i wniosków poprzez bankowość internetową PekaoBiznes24.
Dodatkowo w nowej kampanii Bank pokazuje przedsiębiorcom szeroki wachlarz usług stworzonych z myślą o nich.
Nasze podejście do obsługi zdalnej jest kompleksowe. Po pierwsze, wdrażamy nowoczesne rozwiązania, które zapewniają klientom firmowym komfort współpracy z bankiem przez zabezpieczony kanał elektroniczny PekaoBiznes24. Po drugie, edukujemy klientów m.in organizując webinaria, podczas których uczymy ich jak z tych rozwiązań korzystać. Po trzecie, stale rozwijamy „zdalność” z myślą o odciążeniu doradców z pracy operacyjnej i możliwości budowania automatów usprawniających procesy między systemami banku.
– mówił cytowany w komunikacie Andrzej Furstenberg, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Bank Pekao godziny przelewów Elixir
Bank Pekao kontakt z infolinią
Dokumenty i podpisy elektroniczne
Z poziomu bankowości internetowej PekaoBiznes24 Klienci mają możliwość podpisywania umów oraz aneksów, jak i również składania dyspozycji i wniosków. Przesyłanie dokumentów może się także odbywać za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zawieranie lub zmienianie umów przez Internet zawiera w sobie także umowy z zastrzeżoną formą pisemną pod rygorem nieważności.
Klienci Pekao reprezentujący sektor małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacje mają możliwość podpisywania dokumentacji przy wykorzystaniu pięciu rodzajów podpisów elektronicznych. Podpisy te mają taką samą wagę, jak podpisy własnoręczne. Wśród pięciu tych podpisów znajdują się:
– podpis kwalifikowany,
– podpis osobisty (jedna z funkcjonalności e-dowodu),
– podpis użytkownika w PekaoBiznes24,
– podpis zaufany,
– skan dokumentu z odręcznym podpisem (forma dopuszczalna w wyjątkowych przypadkach).
Samoobsługa w PekaoBiznes24
Przestrzeń samoobsługowa umożliwia Klientom korporacyjnym oraz z sektora małych i średnich przedsiębiorstw na zdalne zarządzanie:
– bieżącą obsługą bankową.
– pełnomocnictwami Użytkowników,
– rachunkami Użytkowników,
– uprawnieniami Użytkowników,
– Użytkownikami systemu.
Zdalnie można także wnioskować o kredyt, czy wyrazić zgodę na przekazanie danej oferty. Wnioski oraz dyspozycje elektroniczne w PekaoBiznes24 pozwalają na bardzo szybkie i elastyczne reagowanie na zachodzące w procesach operacyjnych przedsiębiorstw zmiany. Mowa o na przykład zmianach w obszarze reprezentacji firmy, czy zapotrzebowaniu Klientów na finansowanie.
W niedalekiej przeszłości bankowość internetową wyposażono w możliwość nadania Użytkownikom obsługującym PekaoBiznes24 pełnomocnictw do podpisywania dokumentacji. To właśnie dzięki temu reprezentant firmy nie musi być już użytkownikiem systemu, ponieważ całą dokumentację przez Internet podpisze pracownik, który posiada pełnomocnictwo oraz dostęp do PekaoBiznes24.
Bankowanie przez Internet w liczbach
Bank Pekao podał w komunikacie prasowym konkretne liczby odpowiadające konkretnym statystykom:
– 23 000 – liczba wniosków elektronicznych z I półrocza 2020 roku, związanych z zarządzaniem użytkownikami PekaoBiznes24,
– 20 000 – liczba wniosków produktowych elektronicznych z I półrocza 2020 roku, złożonych przez Klientów,
– 11 000 – liczba Klientów korporacyjnych i MŚP, którzy złożyli elektroniczne wnioski w ramach Tarczy Finansowej PFR,
– 1500 – liczba umów i aneksów podpisanych online w pierwszym miesiącu po uruchomieniu usługi,
– 90% – procent Użytkowników PekaoBiznes24 korzystających z obsługi zdalnej.
Bank Pekao SA
Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.
źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/574141/pekao-zdalny-bank-dla-firm-nowa-kampania-banku-pekao-promujaca-rozwiazania-cyfrowe
Dodaj komentarz