Zadłużenie sklepów internetowych – raport BIG InfoMonitor

Zadłużenie sklepów internetowych – raport BIG InfoMonitor

author
Aneta Jankowska
28 sierpnia 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria
Sklepy internetowe borykają się z coraz większym zadłużeniem - tak wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK. Z drugiej strony, według zapewnień Bisnode Polska, kondycja tej branży jest lepsza niż w przeszłości.

Przez pół roku liczba niesolidnych firm z branży e-commerce wzrosła o prawie jedną czwartą. Łączne zaległości finansowe sklepów internetowych wyniosły w tym czasie 126 mln zł

Coraz więcej Polaków robi zakupy w sieci

Zgodnie z informacjami z raportu „E-commerce w Polsce 2017”* – 54% badanych decyduje się na zakupy w Internecie. To wzrost o 4% w porównaniu rok do roku.

Dlaczego robimy zakupy w sieci?

  • tak jest wygodniej – 44%
  • to szybsza alternatywa dla tradycyjnych zakupów – 39%
  • często kupujemy produkty taniej niż stacjonarnie – 33%

Z roku na rok spada również odsetek osób, które uważają takie zakupy za niebezpieczne. Dziś 38% Polaków ma pewne obawy przed dokonywaniem transakcji w sieci.

Zadłużenie polskich e-sklepów

Zadłużenie dotyka każdej branży. Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor, tłumaczy, że nowe firmy próbują swoich sił i zdarza się, że mają problem z udźwignięciem finansowych zobowiązań. 

W efekcie rośnie liczba dostawców usług i towarów dla firm branży e-commerce, nie otrzymujących płatności na czas. Jak pokazują nasze statystyki, wierzyciele nie czekają jednak z założonymi rękami i wpisują dłużników do rejestru BIG InfoMonitor – wyjaśnia prezes BIG InfoMonitor.

Z danych BIG InfoMonitor oraz BIK wynika, że problemy z zaległościami finansowymi ma więcej niż 23% firm. Aktualnie liczba dłużników-e-sklepów to 3 364. Ich łączne zaległości, po I połowie roku wynoszą ponad 126 milionów zł.

Najwięcej zaległości mają firmy zarejestrowane w woj. mazowieckim – 21,5 mln zł, śląskim – 20,8 mln zł oraz małopolskim – 12,4 mln zł. Natomiast średnia zaległość sięga już 37 475 zł. 

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Żary

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Żarach – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
28 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Profi Credit w Wieluniu

Profi Credit to druga największa firma pożyczkowa w Polsce. Maksymalna kwota pożyczki to nawet 25 000 zł, a wszystkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Sprawdzamy, czy Profi Credit ma placówkę w Wieluniu.

author
Dominika Byczek
02 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

mBank placówki w Gdańsku

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w Gdańsku.

author
Patryk Byczek
04 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile zarabia pilot?

Obecnie pilot nie jest już tak wszechstronną osobą jak kilkadziesiąt lat wcześniej. Stopień zaawansowania techniki wymaga od niego specjalizacji w konkretnym rodzaju, a nawet typie i marce maszyn. W Polsce pilot zawodowy może zdobyć około 20 różnych licencji. Sprawdzamy, ile zarabiają piloci samolotów.

author
Sandra Tessmer
21 grudnia 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

PKO BP w Gołańczy

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Gołańczy – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
10 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Wyniki Raiffeisen Bank Polska za I półrocze

Grupa Raiffeisen Bank Polska opublikowała dzisiaj swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2013 roku.

author
Patryk Byczek
30 sierpnia 2013
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj