Zarobki Ukraińców w Polsce

Zarobki Ukraińców w Polsce

author
Patryk Byczek
05 września 2018
Z Analizy Personnel Service wynika, że wynagrodzenia Ukraińców w Polsce są bardzo zbliżone lub wyższe od wynagrodzeń Polaków. Badania pokazują, że trzy czwarte ukraińskich pracowników otrzymuje pensję wyższą niż 2500 złotych netto, zaś 15% Ukraińców twierdzi, że ich wynagrodzenie przekracza 3500 złotych netto.

Z informacji przekazanych przez Krzysztof Inglota, prezesa Personnel Service można dowiedzieć się, że jedna na pięć firm już w tym momencie zatrudnia pracowników z Ukrainy, natomiast 17% chce ich zatrudnić w ciągu najbliższego roku. Popyt na wschodnich pracowników stale rośnie, a oferowane im warunki są coraz bardziej zbliżone do tych, na których pracują Polacy.


 

Życie Ukraińców w Polsce

Jeden na pięciu pracowników ze Wschodu utrzymuje się za mniej niż 200 złotych. Blisko 40% Ukraińców na swoje utrzymanie przeznacza od 200 do 500 złotych miesięcznie. Najwięcej, bo od 500 do 1000 złotych wydaje 29% pracowników. 

Kwoty wydawać się mogą bardzo niskie, lecz nie jest tak bez powodu. Ukraińcy pracujący w Polskich firmach otrzymują od pracodawców bardzo pomocne dodatki, w postaci na przykład mieszkania, wyżywienia, transportu do pracy, czy darmowego Internetu.


 

Ukraińcy chcą pracować w Polsce

Osoby ze wschodu wybierają Polskę jako miejsce pracy, głównie ze względu położenie geograficzne, wysokie zarobki. Zarobki w jednej na trzy firmy wynoszą od 13 złotych 70 groszy do 15 złotych brutto na godzinę. W 16% firm zarobki zaczynają się od 16 złotych brutto a kończą na 20 złotych brutto. Natomiast co dziesiąty pracodawca oferuje wynagrodzenie wynoszące więcej niż 20 złotych brutto za godzinę pracy.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile wyniosą składki ZUS dla nowych firm w 2019 roku ?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
26 czerwca 2018

Ile wyniosą składki ZUS dla nowych firm w 2019 roku ?

Profi Credit w Oświęcimiu
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
15 listopada 2018

Profi Credit w Oświęcimiu

Czy można usunąć konto klienta w firmie pożyczkowej?
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
21 października 2020

Czy można usunąć konto klienta w firmie pożyczkowej?

thumbnail
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
20 czerwca 2019

Alior Bank w Mosinie

BZ WBK z wysokim zyskiem za 2017
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 lutego 2018

BZ WBK z wysokim zyskiem za 2017

Porównaj