Z Analizy Personnel Service wynika, że wynagrodzenia Ukraińców w Polsce są bardzo zbliżone lub wyższe od wynagrodzeń Polaków. Badania pokazują, że trzy czwarte ukraińskich pracowników otrzymuje pensję wyższą niż 2500 złotych netto, zaś 15% Ukraińców twierdzi, że ich wynagrodzenie przekracza 3500 złotych netto.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 05.09.2018
Udostępnij:

Z informacji przekazanych przez Krzysztof Inglota, prezesa Personnel Service można dowiedzieć się, że jedna na pięć firm już w tym momencie zatrudnia pracowników z Ukrainy, natomiast 17% chce ich zatrudnić w ciągu najbliższego roku. Popyt na wschodnich pracowników stale rośnie, a oferowane im warunki są coraz bardziej zbliżone do tych, na których pracują Polacy.


 

Życie Ukraińców w Polsce

Jeden na pięciu pracowników ze Wschodu utrzymuje się za mniej niż 200 złotych. Blisko 40% Ukraińców na swoje utrzymanie przeznacza od 200 do 500 złotych miesięcznie. Najwięcej, bo od 500 do 1000 złotych wydaje 29% pracowników. 

Kwoty wydawać się mogą bardzo niskie, lecz nie jest tak bez powodu. Ukraińcy pracujący w Polskich firmach otrzymują od pracodawców bardzo pomocne dodatki, w postaci na przykład mieszkania, wyżywienia, transportu do pracy, czy darmowego Internetu.


 

Ukraińcy chcą pracować w Polsce

Osoby ze wschodu wybierają Polskę jako miejsce pracy, głównie ze względu położenie geograficzne, wysokie zarobki. Zarobki w jednej na trzy firmy wynoszą od 13 złotych 70 groszy do 15 złotych brutto na godzinę. W 16% firm zarobki zaczynają się od 16 złotych brutto a kończą na 20 złotych brutto. Natomiast co dziesiąty pracodawca oferuje wynagrodzenie wynoszące więcej niż 20 złotych brutto za godzinę pracy.


 

Komentarze