zadluzenia.com
zamknij

Zniżki w LINK4 za spokojną jazdę

Temat podwyżek ubezpieczenia OC nadal wzbudza spore emocje. Oliwę do ognia dolewa firma Link4, która od przyszłego roku przyzna kierowcom dodatkową zniżkę 30% na OC i AC. Warunkiem jest zainstalowanie specjalnej aplikacji, która będzie monitorować ich sposób jazdy.

 

Komunikat w tej sprawie przekazał prezes Link4 – Agnieszka Wrońska: „Chcemy promować bezpieczną jazdę, dlatego kierowcy regularnie korzystający z samochodu z włączoną aplikacją i jeżdżący bezpiecznie, otrzymają od nas dodatkową zniżkę w OC i AC do 30 proc.”

 

 

Jak ma to działać ?

 

Z aplikacji może skorzystać każdy kierowca korzystający z nawigacji NaviExpert. Aplikacja Link4 ma być bowiem jej częścią.

 

Jej główne zadanie to „monitorowanie stylu jazdy kierowcy. Czy nie przekracza dozwolonej prędkości, czy płynnie przyśpiesza i hamuje, czyli czy jeździ bezpiecznie. Aplikacja pozwoli ocenić, jak rzeczywiście zachowuje się on na drodze i jakie stwarza na niej sytuacje. Analiza stylu jazdy pozwoli nam stwierdzić, jakie są szanse, że spowoduje on wypadek” – wyjaśnia prezes Link4.

 

Te elementy mają decydować o przyznaniu kierowcy ewentualnej zniżki. Oferta Link4 ma być skierowana wyłącznie dla kierowców indywidualnych.

 

Z raportu przeprowadzonego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wynika, że prawie 40% kierowców jest zainteresowanych korzystaniem z aplikacji umożliwiającej monitorowanie jego jazdy przez firmy ubezpieczeniowe.

 

Taki rodzaj aplikacji jest popularnie na Zachodzie, gdzie chętnie korzystają z niej zwłaszcza młodzi kierowcy.

 

Listę sprawdzonych sposobów na obniżenie składki OC znajdziecie tutaj:

https://www.zadluzenia.com/artykul/jak-zaplacic-mniejsze-oc-najlepsze-sposoby/

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY