zadluzenia.com
zamknij

Zysk Providenta w Polsce

2 mld złotych – na taką kwotę udzielił pożyczek w zeszłym roku Provident Polska. Mimo to firma planuje zwolnienia grupowe.

 

Provident w liczbach

 

  • 2 000 000 000 zł – wartość udzielonych pożyczek w Polsce
  • 832 000 polskich Klientów
  • 69 000 000 mln funtów – zysk Providenta w Polsce i na Litwie
  • 15 000 zł – maksymalna kwota pożyczki

 

 

 

 

 

 

 

 

Zysk brutto w Polsce i na Litwie wyniósł 69 mln funtów. Oznacza to spadek o 4,8% w stosunku do poprzedniego roku. To rezultat sporej konkurencji. W Polsce po piętach mocno depcze Profi Credit oraz internetowe pożyczki: Vivus.pl, Net Credit.

 

Provident poinformował w komunikacie: „W Polsce nadal obserwujemy zwiększoną aktywność konkurencyjnych firm pożyczkowych oferujących pożyczki online, a co za tym idzie ograniczone możliwości wzrostu dla naszej działalności. W konsekwencji liczba klientów zmniejszyła się o 2 proc. rok do roku do poziomu 832 000.”

 

Na początku marca Provident wprowadza do oferty nowy produkt. Będzie dostosowany do wymogów nowej ustawy, tzw. „antylichwiarskiej”. IPF (właściciel marki Provident) zamierza skupić się na rozwoju kanału online.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~29.02

no ale 2 mld to wartość udzielonych pożyczek. Opłać pensje wszystkich pracowników itp, koszty działalności, prawników agentów itp. Zysk w PL i na Litwie to 69 milionów funtów, cyzli spokojnie liczyb sobie razy 5 i mamy około 350 mln zł. ZYSKU! Do kieszeni prezesa, rady nadzorczej, akcjonariuszy itp. Niemała sumka! To bardzo opłacalny biznes   Odpowiedź

~ejjafjoekuuel

Za 2 miliardy zł mogliby wybudować stadion narodowy i wykarmić przy tym wiele tysięcy pracowników przez kilka lat. Ładna suma... o.O !   Odpowiedź

~suv4x4

a polacy zadłużają się i zadłużają. czy ktoś to kiedyś powstrzyma?   Odpowiedź

~wałęsa

MASAKRYCZNIE DUŻY HAJS   Odpowiedź