Asystent głosowy w aplikacji IKO od PKO BP

Asystent głosowy w aplikacji IKO od PKO BP

author
Dominika Sobieraj
29 lipca 2020

PKO Bank Polski już oficjalnie wdrożył nową funkcję w aplikacji mobilnej – asystenta głosowego. Usługa jest już dostępna dla wszystkich użytkowników korzystających ze sprzętu z systemem Android. Niebawem funkcja będzie dostępna także na system iOS.

PKO BP – asystent głosowy

Asystent głosowy od aplikacji IKO pozwala:

– zlecić przelew tradycyjny,
– sprawdzić historię konta,
– sprawdzić stan konta,
– zlecić przelew na telefon,
– doładować telefon.

Osoby używające tabletów i smartfonów marki Huawei mają już możliwość pobrania bankowej aplikacji mobilnej IKO z AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami marki Huawei.

Nowa usługa PKO BP działa w oparciu o zaawansowaną analitykę i algorytmy sztucznej inteligencji, żeby rozumieć co mówi Klient oraz na to odpowiedzieć, a w razie potrzeby zlecić dyspozycję. Asystent rozumie słowa i wyrażenia potoczne, ponieważ do jego uczenia za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji wykorzystano 90 000 zwrotów.

“W PKO Banku Polskim stale rozwijamy nowe technologie, wspierające naszych klientów. Komunikacja głosowa to przyszłościowe rozwiązanie i wygodna forma korzystania z aplikacji bankowej w telefonie. Smartfon jest urządzeniem, które zdominowało nasze życie i mobilna bankowość dynamicznie się rozwija. Myślimy o wygodzie i bezpieczeństwie klientów oraz ich oczekiwaniach związanych nowoczesnymi technologiami.

Udoskonalamy aplikację IKO tak, by była maksymalnie prosta i intuicyjna w obsłudze. Asystent głosowy jest kolejnym istotnym krokiem w rozwoju cyfrowego banku przyszłości, a IKO staje się najważniejszym sposobem kontaktu z bankiem i podstawowym miejscem podejmowania decyzji przez klienta” – wskazuje cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Asystent głosowy IKO – jak zainstalować?

Użytkownik aplikacji IKO nie musi nic instalować, ponieważ usługa jest dostępna wraz z najnowszą wersją aplikacji. Jeżeli Użytkownik posiada najnowszą wersją oprogramowania, automatycznie zobaczy na ekranie funkcję asystenta.

Jak użyć asystenta IKO?

Aby użyć asystenta, należy tąpnąć ikonę chmurki widoczną w prawym górnym rogu pulpitu głównego w aplikacji, a następnie wyrazić zgodę na rejestrowanie i przetwarzanie danych.

System będzie instruował Użytkownika o dostępnych pomocach, a Klient sam wybierze, czy chce się z aplikacją komunikować mówiąc lub pisząc.

Jak porozumiewać się z asystentem IKO?

Funkcji, na które pozwoli asystent będzie stopniowo przybywało. System wciąż się uczy, dlatego w przypadku, gdy usługa nie będzie mogła wykonać polecenia, Użytkownik zostanie przeniesiony do miejsca w IKO, gdzie własnoręcznie będzie mógł wykonać daną operację. W przypadku, gdy Klient wypowie:

– „chyba zgubiłem kartę” – asystent głosowy przeniesie Użytkownika do ekranu, gdzie można kartę zastrzec,
– „chcę kupić 100 euro” – asystent głosowy przeniesie Użytkownika do Kantoru internetowego,
– „potrzebuję więcej gotówki” – asystent głosowy zaproponuje przejście do wniosku o pożyczkę gotówkową.

Należy pamiętać, że usługa „rozmawia” wyłącznie w języku polskim. Asystent rozumie język naturalny, dlatego też nie narzuca sposobu komunikacji.

Chcąc zlecić przelew Klient może powiedzieć: „zrób przelew do …” , ale też „pchnij hajs do …”. Wszystko dzięki gigantycznej liczbie zwrotów (90 000). Dla przykładu – sprawdzenie stanu konta można zlecić asystentowi na ponad 2000 sposobów. Z rozwiązania mogą korzystać Klienci, którzy skończyli 16 lat.


Źródło:

https://media.pkobp.pl/98120-asystent-glosowy-juz-dostepny-w-iko

https://www.pkobp.pl/aktualnosci/wyprobuj-asystenta-glosowego-w-iko/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro paszportowe w Białymstoku
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
21 lipca 2022

Biuro paszportowe w Białymstoku

Bank Pekao zwycięzcą konkursu Najlepszy Bank 2021
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 czerwca 2021

Bank Pekao zwycięzcą konkursu Najlepszy Bank 2021

Nie odebrałeś za komuny Fiata ? Otrzymasz rekompensatę
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
04 września 2018

Nie odebrałeś za komuny Fiata ? Otrzymasz rekompensatę

Polacy nie chcą Euro
Blog
author
Alicja Uzarowicz
13 kwietnia 2019

Polacy nie chcą Euro

Jak zastrzec kartę w Toyota Banku?
Banki
author
Patryk Byczek
17 października 2017

Jak zastrzec kartę w Toyota Banku?

Porównaj