Asystent głosowy w aplikacji IKO od PKO BP

Asystent głosowy w aplikacji IKO od PKO BP

author
Dominika Byczek
29 lipca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

PKO Bank Polski już oficjalnie wdrożył nową funkcję w aplikacji mobilnej – asystenta głosowego. Usługa jest już dostępna dla wszystkich użytkowników korzystających ze sprzętu z systemem Android. Niebawem funkcja będzie dostępna także na system iOS.

PKO BP – asystent głosowy

Asystent głosowy od aplikacji IKO pozwala:

– zlecić przelew tradycyjny,
– sprawdzić historię konta,
– sprawdzić stan konta,
– zlecić przelew na telefon,
– doładować telefon.

Osoby używające tabletów i smartfonów marki Huawei mają już możliwość pobrania bankowej aplikacji mobilnej IKO z AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami marki Huawei.

Nowa usługa PKO BP działa w oparciu o zaawansowaną analitykę i algorytmy sztucznej inteligencji, żeby rozumieć co mówi Klient oraz na to odpowiedzieć, a w razie potrzeby zlecić dyspozycję. Asystent rozumie słowa i wyrażenia potoczne, ponieważ do jego uczenia za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji wykorzystano 90 000 zwrotów.

“W PKO Banku Polskim stale rozwijamy nowe technologie, wspierające naszych klientów. Komunikacja głosowa to przyszłościowe rozwiązanie i wygodna forma korzystania z aplikacji bankowej w telefonie. Smartfon jest urządzeniem, które zdominowało nasze życie i mobilna bankowość dynamicznie się rozwija. Myślimy o wygodzie i bezpieczeństwie klientów oraz ich oczekiwaniach związanych nowoczesnymi technologiami.

Udoskonalamy aplikację IKO tak, by była maksymalnie prosta i intuicyjna w obsłudze. Asystent głosowy jest kolejnym istotnym krokiem w rozwoju cyfrowego banku przyszłości, a IKO staje się najważniejszym sposobem kontaktu z bankiem i podstawowym miejscem podejmowania decyzji przez klienta” – wskazuje cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Asystent głosowy IKO – jak zainstalować?

Użytkownik aplikacji IKO nie musi nic instalować, ponieważ usługa jest dostępna wraz z najnowszą wersją aplikacji. Jeżeli Użytkownik posiada najnowszą wersją oprogramowania, automatycznie zobaczy na ekranie funkcję asystenta.

Jak użyć asystenta IKO?

Aby użyć asystenta, należy tąpnąć ikonę chmurki widoczną w prawym górnym rogu pulpitu głównego w aplikacji, a następnie wyrazić zgodę na rejestrowanie i przetwarzanie danych.

System będzie instruował Użytkownika o dostępnych pomocach, a Klient sam wybierze, czy chce się z aplikacją komunikować mówiąc lub pisząc.

Jak porozumiewać się z asystentem IKO?

Funkcji, na które pozwoli asystent będzie stopniowo przybywało. System wciąż się uczy, dlatego w przypadku, gdy usługa nie będzie mogła wykonać polecenia, Użytkownik zostanie przeniesiony do miejsca w IKO, gdzie własnoręcznie będzie mógł wykonać daną operację. W przypadku, gdy Klient wypowie:

– „chyba zgubiłem kartę” – asystent głosowy przeniesie Użytkownika do ekranu, gdzie można kartę zastrzec,
– „chcę kupić 100 euro” – asystent głosowy przeniesie Użytkownika do Kantoru internetowego,
– „potrzebuję więcej gotówki” – asystent głosowy zaproponuje przejście do wniosku o pożyczkę gotówkową.

Należy pamiętać, że usługa „rozmawia” wyłącznie w języku polskim. Asystent rozumie język naturalny, dlatego też nie narzuca sposobu komunikacji.

Chcąc zlecić przelew Klient może powiedzieć: „zrób przelew do …” , ale też „pchnij hajs do …”. Wszystko dzięki gigantycznej liczbie zwrotów (90 000). Dla przykładu – sprawdzenie stanu konta można zlecić asystentowi na ponad 2000 sposobów. Z rozwiązania mogą korzystać Klienci, którzy skończyli 16 lat.


Źródło:

https://media.pkobp.pl/98120-asystent-glosowy-juz-dostepny-w-iko

https://www.pkobp.pl/aktualnosci/wyprobuj-asystenta-glosowego-w-iko/

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

Jednym z kluczowych aspektów, który wpływa na decyzję o wyborze instytucji finansowej i samego produktu kredytowego, to czas oczekiwania na uzyskanie pożądanej sumy gotówki. Proces od złożenia wniosku do otrzymania środków na koncie może różnić się w zależności od wielu czynników. Sprawdźmy ile czeka się na kredyt gotówkowy, a także czy przyspieszenie tego procesu jest możliwe.

author
Julia Wierciło
22 sierpnia 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Bank Spółdzielczy w Wisznicach – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Wisznicach to polski bank , który jest zrzeszony Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
03 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

ABW sprawdza kredyty we frankach

Pod nadzorem Prokuratury w Szczecinie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi śledztwo, które dotyczy kredytów frankowych. Proces rozpoczął się w listopadzie zeszłego roku, po wpłynięciu zawiadomienia od stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”. Aktualnie śledczy gromadzą dokumentację do analiz. 

author
Aneta Jankowska
23 marca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Pożyczka 3,2,1 w Banku Millennium

Do 12 maja 2017 trwa nowa edycja promocji pożyczki gotówkowej w Banku Millennium. Klienci mogą liczyć na obniżone oprocentowanie i prowizję.

author
Dominika Byczek
09 marca 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bank Spółdzielczy w Suwałkach sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Suwałkach? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Suwałki.

author
Patryk Byczek
20 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ponad ćwierć miliona przedsiębiorców jest już w Programie Polski Bezgotówkowej

Rośnie liczba przedsiębiorców, którzy przystępują do udziału w Programie Polski Bezgotówkowej, która finansuje korzystanie z terminali płatniczych. Obecnie jest już ponad 250 tysięcy beneficjentów, a wiele wskazuje na to, że grono to będzie się jeszcze poszerzać.

author
Aleksandra Gościnna
09 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj