Asystent głosowy IKO przelał ponad 1 mln zł

Asystent głosowy IKO przelał ponad 1 mln zł

author
Patryk Byczek
21 września 2020

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że od chwili uruchomienia Asystenta głosowego w IKO, Klienci banku przelali już łącznie za jego pośrednictwem ponad 1 200 000 000 złotych. Podczas rozmów z Asystentem głosowym PKO BP odnotował ponad 360 000 wypowiedzi Użytkowników aplikacji, zaś najdłuższy dialog z usługą trwał 10 minut.

Z danych PKO Banku Polskiego wynika, że za pośrednictwem Asystenta głosowego oraz botów działających na bankowej infolinii, Klienci instytucji przeprowadzili blisko 300 000 rozmów.

Asystent głosowy

Usługa Asystenta głosowego została wprowadzona do aplikacji IKO w maju bieżącego roku. Od połowy sierpnia z usługi korzystać mogą wszyscy Użytkownicy aplikacji na urządzeniach z system Android oraz iOS. Korzystając z asystenta Klienci mogą zrobić, między innymi:

– doładować telefon,
– przelew na telefon,
– przelew zwykły do odbiorcy zdefiniowanego lub na numer konta,
– przeszukać historię konta,
– sprawdzić stan konta,
– zapłacić BLIKIEM.

PKO BP zauważył, że Klienci w ramach Asystenta głosowego najchętniej korzystają z przelewów oraz wyszukiwania historii transakcji. Pojawiają się również zapytania o  nowe funkcje.

Klienci z dużym zainteresowaniem przyjęli Asystenta głosowego IKO i wyłoniła się już grupa jego stałych użytkowników. Wbrew oczekiwaniom nie zawsze są to najmłodsi klienci – entuzjaści nowych technologii. Wśród poleceń dominują przelewy i przeszukiwanie historii transakcji, ale obserwujemy też sporo zapytań, które można opisać jako komendy „nawigowania” po IKO. Widzimy też, że z upływem czasu klienci testują możliwości systemu, zadając nowe, trudniejsze pytania. Stale pracujemy, żeby spełnić ich coraz wyższe wymagania i rozwijamy umiejętności językowe Asystenta oraz jego kolejne funkcje.

– mówił cytowany w komunikacie Kamil Konikiewicz, Dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji.

Będą nowe funkcje

PKO BP będzie wprowadzał do Asystenta coraz to nowsze funkcje. Usługa jest stale rozwijana i douczana. W przypadku, gdy Asystent nie jest w stanie pomóc Klientowi, przenosi go w miejsce w aplikacji, w którym wykona on pożądaną operację samodzielnie. Asystent głosowy IKO rozumie i reaguje na ponad 100 rodzajów intencji wypowiedzianych lub napisanych przez Użytkownika aplikacji.

Asystent korzysta z zaawansowanej analityki i algorytmu sztucznej inteligencji, żeby zrozumieć wypowiedzi Klienta i odpowiedzieć na nie, a w razie potrzeby zlecić dyspozycję. System rozumie język naturalny i nie narzuca swojego sposobu komunikacji. Chodzi o to, że żeby wykonać przelew można powiedzieć:

– „zrób przelew do …”

lub

– „pchnij kasę do …”.

Ponad 90 000 zwrotów użytych do jego uczenia przy pomocy algorytmów sztucznej inteligencji oznacza w praktyce, że sprawdzenie stanu konta można zlecić na ponad 2000 sposobów.


PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/109166-pierwszy-milion-zlotych-przelany-za-pomoca-asystenta-glosowego-w-iko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Pniewach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 października 2019

PKO BP w Pniewach

Kredyt gotówkowy Chorzele
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
30 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Chorzele

Fundusz Inwestycji Kapitałowych – na czym polega?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
06 grudnia 2018

Fundusz Inwestycji Kapitałowych – na czym polega?

Mikołaj Kopernik na monetach NBP
Wpisy
author
Aneta Jankowska
03 maja 2017

Mikołaj Kopernik na monetach NBP

Ranking Banków Miesięcznika Finansowego „BANK” 2019
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
24 czerwca 2019

Ranking Banków Miesięcznika Finansowego „BANK” 2019

Raiffeisen Bank sesje przychodzące i wychodzące
Banki
author
Dominika Sobieraj
10 maja 2019

Raiffeisen Bank sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj