Asystent głosowy IKO przelał ponad 1 mln zł
PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że od chwili uruchomienia Asystenta głosowego w IKO, Klienci banku przelali już łącznie za jego pośrednictwem ponad 1 200 000 000 złotych. Podczas rozmów z Asystentem głosowym PKO BP odnotował ponad 360 000 wypowiedzi Użytkowników aplikacji, zaś najdłuższy dialog z usługą trwał 10 minut.
Z danych PKO Banku Polskiego wynika, że za pośrednictwem Asystenta głosowego oraz botów działających na bankowej infolinii, Klienci instytucji przeprowadzili blisko 300 000 rozmów.
Asystent głosowy
Usługa Asystenta głosowego została wprowadzona do aplikacji IKO w maju bieżącego roku. Od połowy sierpnia z usługi korzystać mogą wszyscy Użytkownicy aplikacji na urządzeniach z system Android oraz iOS. Korzystając z asystenta Klienci mogą zrobić, między innymi:
– doładować telefon,
– przelew na telefon,
– przelew zwykły do odbiorcy zdefiniowanego lub na numer konta,
– przeszukać historię konta,
– sprawdzić stan konta,
– zapłacić BLIKIEM.
PKO BP zauważył, że Klienci w ramach Asystenta głosowego najchętniej korzystają z przelewów oraz wyszukiwania historii transakcji. Pojawiają się również zapytania o nowe funkcje.
Klienci z dużym zainteresowaniem przyjęli Asystenta głosowego IKO i wyłoniła się już grupa jego stałych użytkowników. Wbrew oczekiwaniom nie zawsze są to najmłodsi klienci – entuzjaści nowych technologii. Wśród poleceń dominują przelewy i przeszukiwanie historii transakcji, ale obserwujemy też sporo zapytań, które można opisać jako komendy „nawigowania” po IKO. Widzimy też, że z upływem czasu klienci testują możliwości systemu, zadając nowe, trudniejsze pytania. Stale pracujemy, żeby spełnić ich coraz wyższe wymagania i rozwijamy umiejętności językowe Asystenta oraz jego kolejne funkcje.
– mówił cytowany w komunikacie Kamil Konikiewicz, Dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Będą nowe funkcje
PKO BP będzie wprowadzał do Asystenta coraz to nowsze funkcje. Usługa jest stale rozwijana i douczana. W przypadku, gdy Asystent nie jest w stanie pomóc Klientowi, przenosi go w miejsce w aplikacji, w którym wykona on pożądaną operację samodzielnie. Asystent głosowy IKO rozumie i reaguje na ponad 100 rodzajów intencji wypowiedzianych lub napisanych przez Użytkownika aplikacji.
Asystent korzysta z zaawansowanej analityki i algorytmu sztucznej inteligencji, żeby zrozumieć wypowiedzi Klienta i odpowiedzieć na nie, a w razie potrzeby zlecić dyspozycję. System rozumie język naturalny i nie narzuca swojego sposobu komunikacji. Chodzi o to, że żeby wykonać przelew można powiedzieć:
– „zrób przelew do …”
lub
– „pchnij kasę do …”.
Ponad 90 000 zwrotów użytych do jego uczenia przy pomocy algorytmów sztucznej inteligencji oznacza w praktyce, że sprawdzenie stanu konta można zlecić na ponad 2000 sposobów.
PKO BP
PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.
źródło: https://media.pkobp.pl/109166-pierwszy-milion-zlotych-przelany-za-pomoca-asystenta-glosowego-w-iko
Dodaj komentarz