ING Bank Śląski rozpoczął testy ING Mobile, która miałaby działać w oparciu o asystenta głosowego Google. Lista komend, które rozróżnia bot jest aktualnie dość ograniczona, natomiast w przyszłości ma zostać rozbudowana.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 25.03.2019
Udostępnij:

Serwis prnews.pl poinformował, że otrzymał do testów nowe rozwiązanie od ING Banku Śląskiego. Nie jest ono jeszcze w pełni profesjonalnie przygotowane i zdecydowanie wymaga dopracowania.

Komendy głosowe

Nowość polega na tym, że po wypowiedzeniu konkretnej komendy w stronę telefonu, asystent głosowy wywołuje odpowiednie opcje i funkcje przypisane do danej komendy. Z relacji serwisu testującego usługę można wyczytać, że na chwilę obecną asystent w ING Mobile jest bardziej „ciekawostką niż narzędziem” i jego użyteczność w codziennym używaniu aplikacji musi poczekać na dopracowanie. Wszystko dlatego, że bot Google obsługuje aplikację z pewnymi problemami.

Bardzo nieintuicyjne są komendy, które rozumie asystent. Mówiąc: „Wyszukaj przelew w Moje ING Mobile” bot uruchomi aplikację i opcję zrealizowania przelewu. Bardziej zrozumiałą komendą byłoby w tym przypadku „Wykonaj przelew w Moje ING Mobile”. Jeżeli jednak właśnie taką komendę wypowiemy, Google asystent odpali na telefonie strony internetowe dotyczące przelewów w ING Banku Śląskim.

Podczas testów pojawił się również problem odnoszący się konkretnie do realizacji przelewu. Bot proponując przelew wybrał konto oszczędnościowe ROR osoby testującej i za pomocą komend głosowych nie chciał zmienić rodzaju rachunku.

Kolejne komendy z serii tych nieintuicyjnych to na przykład „Wyszukaj Blik w Moje ING Mobile”. Chociaż wykonywane operacje po wypowiedzeniu takowego zwrotu działają poprawnie, o wiele łatwiejsza byłaby komenda „Podaj kod BLIK”, czy też „Pokaż kod BLIK”. Po wypowiedzeniu takich komend bot Google otworzy przeglądarkę internetową i wyszuka informacji na temat kodu BLIK. Do grupy nieintuicyjnych komend dodać można również: „Wyszukaj saldo w Moje ING Mobile” zamiast „Pokaż saldo”.

Ponadto ING Mobile poprawnie obsługuje takie komendy, jak:

– Szukaj pieniędzy w Moje ING mobile,
– Wyszukaj kasę w Moje ING mobile,
– Szukaj przelew w Moje ING mobile,
– Szukaj Blika w Moje ING mobile.

ING Bank Śląski

Pod koniec ubiegłego roku ING Bank Śląskiego dysponował 7 134 000 kont Klientów instytucji. Obecnie instytucja liczy ponad 4 760 000 współpracujących z nią Klientów detalicznych oraz 60 000 średnich i dużych firm. Wypracowany zysk netto na koniec czwartego kwartału wynosił 366 800 000 złotych. Zysk osiągnięty w trzecim kwartale bieżącego roku wyniósł ponad 378 000 000 złotych. Pod koniec września aktywa banku wynosiły ponad 134 000 000 000 złotych. ING Bank Śląski posiada 351 placówek oraz 63 punkty ING Express. Bank dysponuje dodatkowo tysiącem bankomatów i wpłatomatów. Bank posiada swoje akcje na GPW od 1996 roku.


Źródło:

prnews.pl

Komentarze