Polacy myślą pozytywnie o finansach

Polacy myślą pozytywnie o finansach

author
Aneta Jankowska
22 kwietnia 2019
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Kategoria

Badanie „Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania” Santander Consumer Banku sprawdziło, jak Polacy oceniają swoją sytuację finansową. Z analiz płyną pozytywne wnioski. Sprawdzamy szczegóły.

Finanse powodem uśmiechu

Słoneczna pogoda za oknem powoduje, że coraz częściej się uśmiechamy. Okazuje się, że Polacy, oprócz trwającej wiosny mają również inne powody do uśmiechu. Badanie „Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania” Santander Consumer Banku pokazało, że zdecydowana większość z nas ocenia swoją aktualną sytuację finansową dobrze lub bardzo dobrze.

Z analiz dowiadujemy się, że obecnie blisko 10% Polaków określa swój budżet jako bardzo dobry, a prawie 70% jako dobry.

Pozytywniej o swoich finansach myślą… mężczyźni. Około 80% panów deklaruje, że ich kondycja finansowa jest świetna. Różnica pod względem płci nie jest znacząca, bo 70% kobiet również twierdzi, że ich finanse są w bardzo dobrej formie.

Osób niezadowolonych, czy też bardzo niezadowolonych jest jedynie 16%.

Agnieszka Kociemska, Zastępca Dyrektora Pionu Kredytów Konsumenckich Santander Consumer Banku wyjaśnia, że ocena stanu portfela jest tym lepsza, im młodszy respondent.

"

– Prawie 20% spośród badanych w wieku do 29. roku życia twierdzi, że ich sytuacja jest bardzo dobra, a 60%, że jest raczej dobra. W przypadku respondentów w przedziale wiekowym od 60 do 69 lat, tylko niecałe 2% ocenia swoje finanse bardzo dobrze. Prawie 68% uważa, że są one w „raczej dobrym” stanie – mówi.

Gdzie mieszkają finansowi optymiści?

Badanie Santander Consumer Banku udowodniło, że najwięcej finansowych optymistów spotkamy w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców. Mieszkańcy dużych miast, czyli do 500 tys. osób, określają swoją sytuację jako raczej dobrą.

Najgorzej jest w średniej wielkości miejscowościach, bo tam swoją sytuację finansową ocenia jako bardzo złą rekordowe 11%.

Z jakich pieniędzy jesteśmy zadowoleni?

Każdy z nas chciałby zarabiać jak najwięcej, ale jak kwota zadowala przeciętnego Kwalskiego? Okazuje się, że prawie każdy respondent, który uzyskuje dochody powyżej 5 000 zł miesięcznie, ocenia swoją sytuację finansową jako dobrą lub bardzo dobrą. Mniejsze kwoty również nie są złe – 80% osób zarabiających między 3 000 a 3 999 zł także nie widzi powodów do zmartwień.

Na co wydajemy pieniądze? Wiosna jest czasem wzmożonych wydatków. Polacy najchętniej remontują w tym czasie domy i odkładają środki na Wielkanoc oraz nadchodzące wakacje.

Zdarza się nam również przeznaczać środki o tej porze roku na nowe auto, porządki na działce lub balkonie czy na rodzinne uroczystości, takie jak: wesela czy komunie.

Santander Consumer Bank – więcej informacji

Santander Consumer Bank to grupa, która funkcjonuje na polskim rynku od 2001 roku. Marka Santander Consumer Bank pojawiła się 5 lat później. Klienci indywidualni banku mogą korzystać z takich produktów jak: kredyty konsumpcyjne, karty kredytowe, produkty ubezpieczeniowe. Firmy – z produktów kredytowych dla dealerów oraz komisów samochodowych i lokat dla klientów instytucjonalnych.


Źródło: https://www.santanderconsumer.pl/serwis-prasowy/aktualnosci/polakow-portfel-wlasny-wiosenne-wyzwania,216,1.html

author
Aneta Jankowska
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Płońsk

Chcesz otrzymać tanią pożyczkę w Płońsku? Sprawdź ranking z najlepszymi ofertami przez Internet. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Pieniądze dostępne są od ręki.

author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Pożyczki bez BIK Wolsztyn

Pożyczka bez BIK to produkt finansowy, który jest dostępny bez weryfikacji Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jedna, że Klienci nie będą w ogóle weryfikowani. Firmy pożyczkowe używają indywidualnych systemów, które pozwalają na szybkie sprawdzenie zdolności kredytowych potencjalnych pożyczkobiorców, a także sięgają po statystyki z Biur Informacji Gospodarczej. Tego rodzaju pożyczki dostępne są w całej Polsce, także dla mieszkańców Wolsztyna i okolic.

author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Zarobki Polaków na każdym etapie życia

Kiedy Polacy zarabiają najwięcej? Zgodnie z danymi Ministerstwa Finansów, zarobki Polaków osiągają największą wartość w połowie ich życia. Najbardziej doskwierają nam niskie płace w wieku 20 lat, powyżej 70 lat jest już trochę lepiej. Jaka jest średnia wysokość zarobków dla poszczególnych pokoleń?

author
Alicja Hirsekorn
12 maja 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Inspektorat ZUS w Bartoszycach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Bartoszycach: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
18 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Podstawowy rachunek płatniczy Idea Bank

Podstawowy rachunek płatniczy to darmowe konto dostępne dla osób, które nie miały dotychczas rachunku bankowego. Zgodnie z unijną dyrektywą od 8 sierpnia 2018 roku każdy będzie bank musiał wprowadzić taki produkt finansowy. Sprawdź, jak będzie wyglądała oferta podstawowego rachunku płatniczego w Idea Banku.

author
Dominika Byczek
23 lipca 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczki nocne i całodobowe

Pożyczki całodobowe to oferty, z których możemy skorzystać o każdej porze dnia i nocy. Firmy pożyczkowe wypłacają pieniądze na konto bankowe Klienta, dzięki czemu obsługa możliwa jest naprawdę całodobowo. Gdzie możemy szukać pewnej pożyczki całodobowej? Sprawdź nasz ranking, by poznać najlepsze oferty.

author
Dominika Byczek
10 listopada 2022
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj