Bank BNP Paribas z ważną rolą przy emisji obligacji Ghelamco

Bank BNP Paribas z ważną rolą przy emisji obligacji Ghelamco

author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2021

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o pełnieniu roli dealera oraz współorganizatora w emisji obligacji Ghelamco Invest, która była skierowana ku inwestorom instytucjonalnym. Wspominana emisja była największą w historii spółki oraz jedną z największych w historii polskiego rynku długu korporacyjnego w sektorze real estate. Sprawdzamy szczegóły.

Wartość emisji obligacji Ghelamco wyniosła 285 000 000 złotych. Całą transakcję zrealizowano w odniesieniu do ustanowionego w lutym tego roku programu bezprospektowych emisji obligacji o wartości do 400 000 000 złotych, którego BNP Paribas jest zarówno współorganizatorem i dealerem.

Nasz Klient z sukcesem zrealizował swoje cele związane z emisją, czego mu serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że nasz zespół mógł przyczynić się do powodzenia tej emisji. 

– mówił cytowany w komunikacie Katarzyna Goebel, Dyrektor Biura Instrumentów Dłużnych w Banku BNP Paribas.

Nowi investorzy

Ghelamco Invest dzięki emisji obligacji pozyskał nowych inwestorów instytucjonalnych oraz refinansował częściowo zadłużenie obligacyjne zapadające w 2022 roku. Aż 57% całkowitej wielkości transakcji stanowiły nowe środki, natomiast pozostałe 43% to wkład pochodzący od inwestorów rolujących swoje ekspozycje. Należy dodać, że w grudniu 2024 roku przypada termin wykupu obligacji o zmiennym oprocentowaniu.

Po raz kolejny zaufali nam inwestorzy i partnerzy emisji obligacji. Wśród nich znalazły się największe instytucje finansowe w Polsce. Dziękujemy wszystkim stronom za zaangażowanie i dobrą współpracę.

– mówił cytowany w komunikacie Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu grupy Ghelamco w Polsce.

Ghelamco Poland

Ghelamco Poland jest liderem rynku nieruchomości komercyjnych w naszym kraju oraz pionierem w obszarze innowacji, kreowania przestrzeni publicznej oraz zrównoważonego budownictwa. Firma posiada trzydziestoletnie doświadczenie jako deweloper, generalny wykonawca oraz inwestor, i w tym czasie wywalczyła swoją pozycję na polskim rynku. Firma dostarczyła 658 000 metrów kwadratowych przestrzeni:

– biurowej,
– handlowej,
– magazynowej,
– mieszkaniowej.

Największą inwestycją Ghelamco Poland jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim. Budynek ten w konkursie MIPIM Awards 2017 uznano za najlepszy budynek biurowy na świecie. Ostatnie inwestycje firmy to kompleks The Warsaw Hub oraz wieżowiec Warsaw Unit zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/658908/bank-bnp-paribas-wspolorganizatorem-i-dealerem-rekordowej-emisji-obligacji-ghelamco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Mastercard zlicza świąteczne wydatki Polaków
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
15 grudnia 2019

Mastercard zlicza świąteczne wydatki Polaków

Profi Credit w Kaliszu
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
12 czerwca 2019

Profi Credit w Kaliszu

ULTIMA RATIO – e-sąd dla przedsiębiorców
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 grudnia 2018

ULTIMA RATIO – e-sąd dla przedsiębiorców

Limit płatności gotówką
Poradnik
autor wpisu
Julia Wierciło
23 lutego 2023

Limit płatności gotówką

Ilu emerytów dorabia do emerytury?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
01 lutego 2020

Ilu emerytów dorabia do emerytury?

Porównaj