Bank BNP Paribas zachęca Klientów do działań na rzecz poprawy klimatu

Bank BNP Paribas zachęca Klientów do działań na rzecz poprawy klimatu

author
01 maja 2021

Bank BNP Paribas poinformował o zawiązaniu bliskiej współpracy z firmą Doconomy. Wspólne działania mają pozytywnie wpłynąć na nasz klimat. Klienci banku uzyskają dostęp do narzędzi umożliwiających pomiar wytwarzanego przez nich śladu węglowego.

Sprawy klimatu dotyczą każdego z nas. Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o konieczności równoważenia emisji gazów cieplarnianych. Całkowita liczba emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych pośrednio lub bezpośrednio przez jednostkę określana jest mianem śladu węglowego.

Bank BNP Paribas jako pierwszy w Polsce rozpoczął niedawno współpracę z założoną w 2018 roku firmą Doconomy. Wspólne działania mają przyczynić się do poprawy naszego Klimatu. Klienci banku będą mogli teraz uzyskać informację o ilości wytwarzanego przez siebie śladu węglowego.

Narzędzie do pomiaru śladu węglowego dla prawie 4 mln Klientów

Bank BNP Paribas chce przyczynić się do pozytywnych zmian na rzecz naszego klimatu. W coraz większym stopniu poprawia swoją pozycję w dziedzinie innowacji, pozytywnego wpływu na klimat, zrównoważonego rozwoju i zaangażowania Klientów. Najnowsza współpraca banku ma wspomóc wdrożenie narzędzi z zastosowaniem na rynku lokalnym. Najważniejszym w tej kwestii działaniem ma być udostępnienie Klientom narzędzia, dzięki któremu można sprawdzić ilość wywarzanego przez siebie śladu węglowego. Oferta inteligentnych usług dla Klientów wzbogacona zostanie o licznik wpływu Åland Index. Skorzystać z niej będzie mogło 3,9 mln osób.

Firma Doconomy swoją działalność rozpoczęła trzy lata temu i od tego czasu dostarcza cyfrowych narzędzi, które umożliwiają śledzenie i pomiar śladu węglowego. DO jest aplikacją mobilną bankowości Doconomy, która stworzona została z myślą o możliwości zarządzania oszczędnościami, służy także promocji zrównoważenia emisji gazów cieplarnianych. Wszelkie innowacyjne działania firmy mają na celu wsparcie konsumentów, którzy zainteresowani są zmianami związanymi ze świadomą konsumpcją. Jednym z popularniejszych narzędzi firmy jest 2030 Calculator, który pozwala na obliczenie ilości śladu węglowego.

"

Współpraca z Doconomy w zakresie angażowania naszych Klientów to pierwszy etap oferowania innowacyjnych i łatwych w użyciu narzędzi w tym obszarze. Już dziś realizujemy szereg inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale chcemy także wspierać naszych Klientów w tworzeniu lepszego jutra

– informuje Dyrektor Zarządzający Pionu Komunikacji i Marketingu w BNP Paribas Bank Polska, Dariusz Maciołek.

Redukcja śladu węglowego

Przeciętnie każdego roku Polak wytwarza ok. 10 ton rocznie śladu węglowego. Niestety skutkiem tego jest widmo zbliżającej się katastrofy klimatycznej. Aby temu zapobiec, należy doprowadzić do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Na dobry początek warto zmniejszyć użycie energii – to może poskutkować także mniejszą liczbą wydatków. Dodatkowo można porzuć codzienne podróże samochodem na rzecz transportu publicznego. Krótko mówiąc, warto podjąć wszystkie możliwe działania, które mogłyby doprowadzić do zmniejszenia użycia paliw kopalnych.

Używanie osobistego kalkulatora emisji CO2 pozwoli na śledzenie wyników, a zatem pomoże także w zaplanowaniu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Oczywiście warto pamiętać o tym, że nie jesteśmy w stanie zredukować ślad węglowy do zera, ale już nawet delikatne zmniejszenie może mieć duże znaczenie dla środowiska, w którym żyjemy.

"

Umożliwiając Klientom śledzenie, zrozumienie i świadome obniżanie śladu węglowego, BNP Paribas Bank Polska wzmacnia swoją pozycję i daje przykład innym. Zespół cechujący się wielką pasją i wiedzą gwarantuje, że kolejne inicjatywy z korzyścią dla ich Klientów i dla planety są tylko kwestią czasu. Pomagając Klientom na każdym etapie drogi do pewniejszego jutra, BNP Paribas Bank Polska kwestionuje tradycyjne postrzeganie banków lokalnych

– komentuje Mathias Wikström, Prezes Doconomy.


Źródło:

https://media.bnpparibas.pl/pr/663048/pierwszy-bank-w-polsce-rozpoczyna-wspolprace-z-doconomy-bnp-paribas-bank-polska-zaoferuje-3-9-mln-klientow-narzedzia-cyfrowe-pomagajace-prowadzic-zrow

https://www.bnpparibas.pl/ecokalkulator/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Dwa razy więcej samochodów elektrycznych w Polsce
Bez kategorii
author
23 czerwca 2019

Dwa razy więcej samochodów elektrycznych w Polsce

Od listopada w SKOK-ach gwarancja depozytów
Wpisy
author
30 września 2013

Od listopada w SKOK-ach gwarancja depozytów

PKO BP w Gliwicach
Oddziały
author
29 sierpnia 2019

PKO BP w Gliwicach

Promocja: „Konto Mega Oszczędnościowe – XIX edycja” w Alior Banku
Promocje bankowe
author
16 grudnia 2021

Promocja: „Konto Mega Oszczędnościowe – XIX edycja” w Alior Banku

Awaria w Banku Millennium
Bez kategorii
author
27 stycznia 2020

Awaria w Banku Millennium

Marynarze nie będą już płacić podatku dochodowego
Bez kategorii
author
17 grudnia 2019

Marynarze nie będą już płacić podatku dochodowego