Bank BPH z nowym prezesem

Bank BPH z nowym prezesem

author
Patryk Byczek
05 października 2017
Bank BPH ogłosił zmiany w zarządzie. Nowy etap w karierze rozpoczną osoby na stanowiskach między innymi Prezesa Zarządu oraz Wiceprezesa Zarządu. Przyczyną tych przekształceń była rezygnacja Grzegorza Jurczyka ze stanowiska Prezesa Zarządu.

Przyczyny rezygnacji Grzegorza Jurczyka nie są jeszcze znane. Po zmianach, nowe stanowiska obejmą Paweł Bandurski, Małgorzata Romaniuk oraz Marcin Berger – przy czym powołanie pierwszej dwójki musi zostać zaakceptowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

NOWE STANOWISKA, STARE CELE

Zmiana w kierownictwie Banku BPH wejdzie w życie dopiero z dniem 01.12.2017 roku, po jej wcześniejszej akceptacji przez KNF. Klienci banku mogą być spokojni, ponieważ instytucja ogłosiła już, że jej działalność nie ulegnie zmianie w żadnym stopniu. Bank BPH w dalszym ciągu będzie skupiał się na obsługiwaniu posiadanego portfela kredytów hipotecznych.

Nowy Prezes Zarządu

Na stanowisko Prezeza Zarządu powołany został Paweł Bandurski, który z działalnością bankową związany jest od 2003 roku, zaś do zespołu Banku BPH dołączył w 2009 roku sprawując urząd Dyrektora Zarządzającego. Odpowiadał za pracę obszaru zarządzania ryzykiem nadużyć w Pionie Zarządzania Ryzykiem. Praktykę zawodową w tym sektorze wypracował w istytucjach działających na rynkach finansowych w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. Ze stanowiskiem Wiceprezesa Zarządu odpowiadającego za Pion Zarządzania Ryzykiem związany był od 2015 roku. Przyszły Prezes jest absolwentem Wydziału Zarządzania UW oraz studiów z zakresu audytu wewnętrznego i strategicznego na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW, natomiast w 2017 roku ukończył prestiżowy Advanced Management Program na IESE Business School. 

źródło grafiki: http://prnews.pl/bank-bph/zmiany-w-zarzadzie-banku-bph-6555194.html

Nowi Wiceprezesi Zarządu

Na stanowisko Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Zarządzania Ryzykiem została powołana Małgorzata Romaniuk, która z sektorem bankowości związana jest od 2003 roku. Karierę na rynku finansowym zaczęła w Banku PKO BP, po czym zmieniła istytucję na Bank BPH. Pełniła ona wiele poważnych fukcji menedżerskich, natomiast od 2016 roku sprawowała urząd Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Operacji i Technologii w Banku BPH. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UW oraz programu menedżerskiego prowadzonego przez Harvard Business School. 

źródło grafiki: https://www.bph.pl/pl/wp-content/uploads/2016/11/malgorzata.jpg

Kolejnym z powołanych na stanowisko Wiceprezesa Zarządu jest Marcin Berger, doświadczony menedżer w zakresie usług finansowych. Od 2016 roku zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Banku BPH  w sektorze Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Doświadczenia nabierał na polskim oraz międzynarodowym rynku finansowym. Jest absolwentem SGH i PG na kierunku Zarządzanie i Marketing. Specjalizuje się między innymi w finansach, kontroli wewnętrznej, procesach i technologii bankowych oraz zarządzaniu ryzykiem.

źródło grafiki: https://pl.linkedin.com/in/marcinberger

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Ile kosztuje akademik w Rzeszowie?
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 września 2019

Ile kosztuje akademik w Rzeszowie?

Niższe opłaty w mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 października 2019

Niższe opłaty w mBanku

Pożyczki bez zaświadczeń Otwock
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
25 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Otwock

Alior Bank będzie TPP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 sierpnia 2019

Alior Bank będzie TPP

ING Bank Śląski w Lesznie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Lesznie