Bank Millennium wsparł budowę azylu dla szczeniąt

Bank Millennium wsparł budowę azylu dla szczeniąt

author
Dominika Sobieraj
25 lipca 2019

Wolontariusze Banku Millennium ze swoimi rodzinami i znajomymi odwiedzili powstający właśnie azyl dla szczeniąt i zwierząt niepełnosprawnych Judytowo. Fundacja Banku Millennium wsparła budowę finansowo.

Judytowo, czyli azyl dla szczeniąt, które nie miały łatwego startu, powstało z inicjatywy Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Fundacja opieką swą otacza szczenięta:

  1. chore,
  2. porzucone,
  3. skrzywdzone,
  4. niepełnosprawne,
  5. po wypadkach.

Dzięki działaniom fundacji mają one szansę przejść leczenie i stać się psem gotowym do adopcji. Judytowo zajmuje się także szukaniem nowych domów dla psiaków. 

Jak wskazuje Bank Millennium w oficjalnym komunikacie, „celem projektu realizowanego przez bankowych wolontariuszy była pomoc przy budowie pierwszego tego typu schroniska w Polsce”.

Fundacja Banku Millennium finansowo wsparła budowę wybiegu dla zwierząt. Z bankowego grantu zakupiono również sprzęt potrzebny do pielęgnacji terenu zielonego, a także lampy bakteriobójcze, które zostaną zainstalowane w salach przeznaczonych dla psich matek z dziećmi. 

“Dzięki Fundacji Banku Millennium mogliśmy wspomóc Fundację Judyta w budowie azylu dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych. Fundacja Judyta jako jedyna w Polsce zajmuje się bezdomnymi psimi matkami ze szczeniętami, które bez jej pomocy nie miałyby szansy na dobre życie. 

Na własne oczy mogliśmy zobaczyć jak wygląda codzienność ludzi, którzy bez reszty poświęcili się swojej działalności. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to ciężka i bezinteresowna praca. Pomoc osobom o tak wielkim sercu była samą przyjemnością. 

Pomimo ogromnego upału wszyscy pracowali z uśmiechami na twarzy. Najlepszą nagrodą był dla nas widok mokrych nosków i merdających ogonków. Mamy poczucie, że stworzyliśmy pieskom chociaż namiastkę dobrego domu, a dzięki temu szansę na życie i znalezienie własnej rodziny” – powiedział jeden z uczestników akcji w ramach wolontariatu.

Akcja została zorganizowana w ramach konkursu grantowego przeprowadzanego przez Fundację Banku Millennium. Pracownicy banku mają możliwość samodzielnego zgłoszenia pomysłu na akcję społeczną. 

W ramach realizacji poprzedniego projektu, który został zrealizowany z grantu, wolontariusze z Banku Millennium odwiedzili Rogate Ranczo w Bojanie. 

Zainteresowanie realizacją projektów jest ogromne. Jak wskazuje bank, do tej pory w akcjach wolontariackich organizowanych przy wsparciu Fundacji Banku Millennium wzięło udział ponad 300 wolontariuszy, którzy zrealizowali programy dla kilku tysięcy beneficjentów”.


Źródło:

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/wolontariusze-pomogli-w-budowie-azylu-dla-szczeniat-19-07-20-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING z nagrodą w międzynarodowym konkursie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
10 czerwca 2019

ING z nagrodą w międzynarodowym konkursie

Ciąża Plus – nowy rządowy program
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 grudnia 2018

Ciąża Plus – nowy rządowy program

Maseczki w sklepach Żabka – ile zapłacimy?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 kwietnia 2020

Maseczki w sklepach Żabka – ile zapłacimy?

Bankowy tytuł egzekucyjny
Porady
autor wpisu
Marek_Rutkowski
29 grudnia 2012

Bankowy tytuł egzekucyjny

Pożyczki bez BIK Oława
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
26 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Oława

Jak zastrzec kartę w Banku Nowym?
Banki
author
Patryk Byczek
10 maja 2023

Jak zastrzec kartę w Banku Nowym?

Porównaj