zadluzenia.com
zamknij

Mieszkanie Plus w Łodzi

Mieszkanie Plus wchodzi w skład rządowego Narodowego Programu Mieszkaniowego. Program ma być skierowany do osób ze wszystkich grup wiekowych - szczególnie ma pomóc tym, którzy mają zbyt niskie dochody na kupno własnego mieszkania. Sprawdziliśmy, jak wygląda realizacja programu Mieszkanie Plus w Łodzi.

 

Łódź jest pierwszym w województwie miastem, które podpisało list intencyjny w celu realizacji rządowego programu mieszkaniowego. Wstępnie współpracą są zainteresowane także: Tomaszów Mazowiecki, Koluszki, Łowicz, Wieluń oraz Zduńska Wola. 26 czerwca 2017 roku prezydent miasta i prezes Mirosław Barszcz podpisali umowę inwestycyjną, która oficjalnie rozpoczęła budowę rządowych mieszkań na terenie Łodzi. Pierwsze tereny, które zostały wybrane pod budowę nowych bloków, to Bałuty, ponieważ przestrzeń tej dzielnicy zdecydowanie wymaga renowacji.

 

"Na początek wybraliśmy Bałuty, które potrzebują kompleksowego uporządkowania przestrzeni publicznej -  - W pierwszym etapie realizacji inwestycji pojawi się tu pięciokondygnacyjny budynek, który będzie mieścił 56 mieszkań. Ponadto zbudujemy węzeł infrastrukturalny, pozwalający na lepsze skomunikowanie tego terenu z resztą miasta." - tak mówiła o rozpoczęciu inwestycji prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. 

 

MIESZKANIE PLUS ŁÓDŹ - SZCZEGÓŁY

 

 

 

liczba mieszkań: etap I - 56 mieszkań, kolejne etapy - 364 mieszkania

liczba budynków: etap I - 1 budynek

wysokość: V kondygnacji

miejsce: Łódź, ul. Zgierska 60/62

data rozpoczęcia: 26.06.2017

data ukończenia: koniec 2018 roku

minimalna powierzchnia:30 m2

maksymalna powierzchnia:88 m2

liczba pokojów:1, 2, 3 lub 4

wysokość czynszu: 10-20 zł/m2 (szacunkowe dane, zależne od wielkości danego mieszkania)

miejsca parkingowe: garaż podziemny oraz naziemne miejsca postojowe na poziomie parteru budynku

wykonawca: BGK Nieruchomości

Pierwsze trzy budynki powstają w pobliżu targowiska miejskiego, a kolejne planowane są w okolicach osiedla Pólko.

 

MIESZKANIE PLUS - ZAŁOŻENIA PROGRAMU

 

Program Mieszkanie Plus zakłada, że lokale będą dostępne w dwóch opcjach: albo tylko na wynajem albo na wynajem z możliwością przejęcia ich na własność w przyszłości. Wybór jednej z tych opcji będzie miał oczywiście przełożenie na miesięczny koszt czynszu.

 

Średni czynsz (bez mediów i kosztów eksploatacji) będzie wynosił:

 

1) Mieszkanie na wynajem: 10-20 zł za metr kwadratowy

2) Mieszkanie na wynajem z możliwością nabycia własności: 12-24 zł za metr kwadratowy

 

Ostateczna wysokość czynszu będzie zależna głównie od lokalizacji danej inwestycji (większy czynsz w samym Jarocinie, mniejszy w okolicach). 
 

WYSKOŚĆ CZYNSZU


Resort infrastruktury i budownictwa poinformował, że do uzgodnień międzyresortowych został skierowany projekt rozporządzenia Rady Ministrów dotyczący wysokości czynszów w programie Mieszkanie Plus. Projekt określa czynsz normowany dla każdego województwa. Przewidywaną wysokość czynszu dla Łodzi przedstawia tabela:Więcej o projekcie znajdziesz w artykule: Ile wyniesie czynsz w programie Mieszkanie Plus ?
 

DLA KOGO MIESZKANIE PLUS W ŁODZI

 

Państwowe mieszkań na wynajem będą dostępne dla wszystkich grup społecznych i wiekowych. W przypadku dużej liczby chętnych, pod uwagę będzie brana:

 

a) wysokość dochodów (na członka rodziny),

b) sytuacja rodzinna (liczba dzieci, warunki mieszkaniowe).

 

Z dotychczasowych komunikatów rządowych można wywnioskować także, że łatwiej będzie uzyskać mieszkanie tym, którzy:

- nie mają zdolności kredytowej,

- mają niskie dochody,

- mają wiele dzieci.

 

Mieszkania mają być dostępne zarówno dla osób samotnych (kawalerki), jak i rodzin z dziećmi (wielopokojowe). 

 

MIESZKANIE PLUS ŁÓDŹ - LOKALIZACJA

 

Budynki w ramach programu „Mieszkanie Plus” powstaną przy ul. Zgierskiej:

 

 

ZAPISY I WNIOSEK

 

Póki co Urząd Miasta Łodzi nie podaje żadnych informacji na temat zapisów oraz wniosku o przydzielenie mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
~Łodzianka

Tereny żulandi,narkomanów,samobójców,itp... Ciekawe kto tam się wprowadzi...będą powstawały kolejne meliny. Brawo P.Zdanowska.   Odpowiedź

~Wiki

Zdanowska dała lokalizację w żulandii. Żadna rodzina z dziećmi nie będzie chciała tam ani mieszkać, ani narażać swoje dzieci na to otoczenie. P. Zdanowska, ale pani dokopała pisowi, tylko, że ślad tego buta odbija się na twarzach łodzian, ale od kiedy po zajmowałaby się polaczkami - tanią siłą roboczą dla potomków hitlera i folksdojczów...   Odpowiedź

~bałuty

Wyższa pirdolencja się znalazła , może na manhatanie powinni budować   Odpowiedź

~Matka

Lepiej na łódzkim Manhatanie zamieszkać niż na terenach patologii   Odpowiedź

~mama

Proszę przybliżyć coś jeśli chodzi o ten teren? Nie jestem z Łodzi ale jestem zainteresowana przeprowadzka z dużą rodziną?? Zaniepokoilo mnie to co napisałaś??...   Odpowiedź